Сертифікат буде діяти 90 днів. Над їх впровадженням працюють МОЗ та Мінцифри.

В Україні від 8 листопада запровадять сертифікат про одужання від коронавірусу. Про це перший заступник міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб повідомив під час брифінгу.

«Наступного тижня плануємо запустити сертифікат про одужання. Отримати сертифікат про одужання зможуть люди, в яких наявний запис про захворювання від COVID-19, внесений лікарем до електронної системи охорони здоров‘я», — зазначив він.

За словами Вискуба, можливість згенерувати сертифікат у «Дії» з’явиться через 15 днів після того, як лікар внесе відповідні дані до системи, сертифікат буде діяти 90 днів.

Водночас, як повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич, Міністерство охорони здоров’я та Мінцифри запровадять COVID-сертифікати для тих, хто вакцинувався за кордоном. При цьому не всі медзаклади зможуть вносити дані про COVID-щеплення до електронної системи охорони здоров’я на підставі документів, які отримані за кордоном.

«Ми з колегами з Мінцифри плануємо найближчим часом запровадити можливість отримання цифрового COVID-сертифікату для тих, хто отримали одну або дві дози COVID-щеплення за кордоном та має в наявності документ, який підтверджує факт вакцинації. Це може бути або міжнародне свідоцтво, або документ, який визнаний Україною в рамках укладеної угоди з іноземною країною. Якщо у людини наявний такий документ, вона також зможе отримати цифровий COVID-сертифікат. Ми зараз з колегами завершуємо алгоритм і презентуємо його найближчим часом. На рівні кожного регіону будуть визначені один-два заклади, куди зможуть звернутися люди, які отримали вакцину за кордоном», — уточнила Карчевич.

Також Карчевич нагадала, що при проведенні щеплення проти COVID-19 важливо перевіряти коректність внесених лікарем даних до ЕСОЗ, оскільки почастішало кількість звернень про те, що люди не можуть згенерувати цифровий сертифікат через внесені із помилкою дані.

Зауважимо: цей електронний документ має дозволити людям пересуватися між областями. З паперовою довідкою від лікаря така подорож регіонами неможлива.

Вакцинацію після одужання від коронавірусу в МОЗ радять робити через 28 днів. Тож цей документ може стати тимчасовим варіантом для людей, які живуть у «червоній» зоні і наразі не можуть зробити щеплення.

Фото: Фейсбук