В Мінцифри заявили, що додаток ще буде оновлюватися, і лише після цього українці зможуть згенерувати в ньому сертифікати.

Українці зможуть отримати в «Дії» одразу два COVID-сертифікати — внутрішній і зовнішній. Останній необхідний для подорожей до ЄС, а внутрішнім зможуть скористатися громадяни України під час майбутнього локдауну.  Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сьогодні на брифінгу.

«У нас генеруються не один сертифікат, а два сертифікати. Один – для того, щоб подорожувати за межі нашої країни до ЄС, а інший сертифікат – внутрішній. Вони відрізняються тим, що в міжнародному ковідному сертифікаті більше інформації медичної, для того, щоб європейські колеги могли все перевірити і візуально, і технічно. І там немає фото – такі стандарти і внутрішня документація Європейського союзу. У внутрішньому сертифікаті – менше медичної інформації і є ваше фото, як інші документи можна перевіряти через QR-код без спеціального обладнання», — пояснив Федоров.

Чиновник додав, що Україна готується до нової хвилі коронавірусу і COVID-сертифікат можна буде використати у разі посилення обмежень всередині країни. Яким чином, він не уточнив.

«Ми зробили це для того, коли МОЗ формуватиме певні політики у майбутньому. Ми чекаємо нові хвилі, ми не знаємо, що точно буде, але якщо з’явиться ситуація, де потрібно буде використовувати ковідні сертифікати всередині країни — не потрібно буде показувати паспорт, або внутрішній документ, тому що у внутрішньому сертифікаті буде ваше фото. Це дуже зручно і іншим телефоном без спеціального обладнання можна буде перевірити його дійсність. Тому ми зробили два сертифікати для зручності», – підсумував Федоров.

Міністр розповів, як отримати COVID-сертифікат в «Дії»:

  • встановити додаток «Дія»;
  • перейти в розділ «Послуги» (на відміну від паспортів та водійських прав, COVID-сертифікати – це послуга) i надіслати запит до реєстру, щоб сформувати сертифікат.

Зі слів Федорова, «це медична інформація і вона не буде відображена, якщо не зробити запит та електронний підпис».

«Не потрібно з електронним підписом ходити в держоргани. Ви можете згенерувати підпис в «Дії». Для цього потрібно тільки ваше обличчя. І виконати кілька дій. Біометрія вашого обличчя порівнюється з біометрією в реєстрі. Це займає декілька секунд і ви отримуєте підпис», – розповів Федоров.

За словами міністра, при плануванні подорожі за кордон важливо спиратися на інформацію Міністерства закордонних справ і Міністерства охорони здоров’я.

«Додаток оновлюється, і це може зайняти кілька годин або днів. Потрібно ще кілька днів, щоб повноцінно всі українці отримали оновлену версію. Це залежить від Google і Apple. Все, що залежало від України, ми всі разом зробили», – зазначив він.

Нагадаємо, днями в Мінцифри повідомили, що ЄС офіційно визнав українські сертифікати. Однак порядок в’їзду для українців кожна з країн Євросоюзу буде встановлювати саомстійно.

Фото: Фейсбук