У відомстві очікують зростання кількості отруєнь вуличною їжею.

Цього літа у Києві та по Україні загалом можливе зростання кількості отруєнь вуличною їжею, зокрема, шаурмою. Про це в ефірі програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів очільник Держпродспоживслужби столиці Олег Рубан.

Він наголосив, що кількість таких отруєнь може зрости через заборону деяких перевірок.

«Міністерство охорони здоров’я в зв’язку з пандемією відмінило будь-які медичні огляди, персонал таких об’єктів не проходить взагалі медичний огляд. Тому ми будемо очікувати збільшення носіїв патогенних мікроорганізмів, а результат — це збільшення захворюваності саме в організованих колективах в місцях продажу» — зазначив він.

За словами чиновника, ризик отруєння продуктами сильно зростає, якщо купувати їх в місцях стихійної торгівлі.

«Загроза перш за все є для городніх ягід на нітрати та нітрити, які обовязково повинні досліджуватися на всіх промислових ринках і повинні мати документ, висновок санекспертизи (…) Через 2 тижні піде лісова ягода, яку також необхідно досліджувати. Є загроза отримати дозу нітратів дітям» — зазначив він.

Рубан також запевнив, що усі, навіть ранні овочі та фрукти, а також мясо та в’ялена/копчена риба, що продаються на легальних ринках, є безпечними для вживання. Якщо людина має сумніви щодо якості продукції, вона може запитати на місці продажу відповідний сертифікат з результатом експертизи.

Також чиновник заявив, що Держпродспоживслужба нині проводить перевірки щодня, а біля кожного з ринків та ярмарків є лабораторія для перевірок.

Також в Держпродспоживслужбі вже сьогодні очікують на результати дослідження якості води на київських пляжах. Чиновник каже, що 14 столичних пляжів уже готові до сезону, але висловив смнів, що вода біля цих пляжів повністю безпечна.

 

Фото: Фейсбук