Після атаки росіян ДВРЗ втратив три цехи, але виробництво планують відновити; в Кремлі заявляють, що знищили бронетехніку.

Ракетна атака рф на Київ 5 червня могла бути спробою тероризувати місцеве населення, а удар по православному скиту у Святогірську є образою народу України. Про це заявив на брифінгу речник Держдепу Нед Прайс.

Його попросили прокоментувати ракетний удар, а також запитали – чи це означає розширення планів Кремля за межі Донбасу.

Була низка прикладів жорстокості росії, коли нам доводилося ставити питання – стояла за цим якась військова мета чи це була просто спроба тероризувати населення України. Націлення на місця на краях України цілком може потрапити в цю категорію“, – відповів він.

Його також прямо запитали, чи цей удар є терактом.

Ви можете характеризувати це як хочете. Що ми робимо, так це працюємо з нашими українськими партнерами, щоб надати їм необхідну підтримку – допомогу в галузі безпеки, економічну допомогу, гуманітарну. Також ми покладаємо витрати на рф“, – відповів він.

Прайс зазначив, що посольство США відновило роботу у Києві минулого місяця і продовжує взаємодіяти з офіційними особами та громадянським суспільством.

Він також наголосив, що російські атаки останніми днями не обмежувалися столицею.

Посольство США в Києві зазначило, що Росія завдала ударів по історичній православній пам’ятці в Донецькій області – священному місцю в Україні, яке служило прихистком для мирних жителів з початку жорстокої війни. Ці атаки були безглуздими – безглуздою образою народу України, зокрема й уряду України“, – додав Прайс.

Нагадаємо, після атаки росіян ДВРЗ втратив три цехи, але виробництво планують відновити.

Фото: Фейсбук