Заклади будуть надавати послуги як для дітей, так і для людей, старше 18 років.

Цього року в Києві розпочнуть роботи зі створення нових центрів реабілітації для осіб із інвалідністю. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

За словами заступниці, в 2020 році  заклали кошти для створення центру в Подільському та Деснянському районах. Окремо передбачили фінансування для закладу на вулиці Юнкерова в Оболонському районі, як філіалу міського центру реабілітації дітей із інвалідністю. Ремонтні роботи заплановані також у Дарницькому районі, причому на двох об’єктах.

«Перший – для дітей з інвалідністю, другий – для дорослих. На вулиці Миропільській, де розташовується психіатрична лікарня, частину приміщень передали Департаменту соціальної політики. Після процесу реорганізації та ремонту об’єкту тут буде заклад для повноцінної реабілітації дорослих», – зазначила Марина Хонда.

Ці заклади створюють для людей, які не можуть бути працевлаштовані в більшості сфер. У таких центрах вони зможуть виконувати нескладну роботу та отримувати за неї кошти. Таким чином вирішується кілька проблем: дитина зайнята, отримує реабілітацію та соціалізується, а батьки можуть займатися своїми справами чи працювати.

Перелік закладів реабілітації, створення яких розпочнеться 2021 року:

Дарницький район

  • Харківське шосе, 156, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями;
  • вул. Поліська, 14, Відділення трудової реабілітації.

Деснянський район

  • вул. М. Закревського, 3, Центр реабілітації для дітей з інвалідністю;
  • вул. Миропільська, 8, Центр трудової реабілітації.

Подільський район

  • проспект Правди, 4, Центр комплексної реабілітації для осіб із інвалідністю.

Оболонський район

  • вул. Миколи Юнкерова, 28, відділення Київського міського центру реабілітації дітей із інвалідністю.

До слова, наразі юридичне обґрунтування та проектування центрів – на завершальному етапі. Зокрема, планується, що Центр на вул. Миропільській почне діяти вже цього року.

Нагадаємо, у Центрі реабілітації осіб з інвалідністю відкриють денну групу для людей з психічними розладами.

Фото: unsplash