Керівництво аеропорту повідомило про великі фінансові складнощі.

Аеропорт «Бориспіль» до кінця цього року звільнить 27% працівників. Про це в інтерв’ю виданню «Бізнес.Цензор» розповів гендиректор аеропорту Павло Рябікін.

За його словами, спочатку адміністрація збиралася звільнити 10% усього персоналу, однак через триваючі карантинні обмеження фінансові можливості аеропорту значно впали.

Павло Рябікін

«…до кінця року ми скоротимо близько 27% співробітників… Зараз проводимо фактичні скорочення і до кінця року у нас залишиться 3700 – 3600 працівників. І дати гарантій, що процес звільнень на цьому зупиниться, я не можу», — розповів Рябікін.

Також Рябікін розповів, що через світовий карантин аеропорт працює не на повну потужність: персонал, який залишається, отримує мінімальну плату за неповний графік, а з усіх терміналів у найлижчі 3 роки працюватиме лише D. Решту законсервують.

За прогнозами експертів, світовий авіаційний трафік відновиться до рівня 2019 року не раніше ніж у 2024 році — каже гендиректор.

Термінали B та F найближчі 3 роки будуть законсервовані

«Авіакомпанії хочуть літати. Але зробивши два-три рейси бачать, що завантаження борту нижче, ніж необхідно для окупності… у того ж Ryanair я бачив рейси, де було 12-15 чоловік. Це тільки такі монстри як Ryanair, з таким великим запасом міцності, можуть собі дозволити возити повітря… В минулому році на регулярній основі від нас виконували рейси 34 авіакомпанії, а зараз 22. Зараз ми обслуговуємо 59 напрямків, а в минулому році, в цей же період обслуговували 111 напрямків», — розповів Рябікін.

Щодо прогнозів на майбутнє, Павло Рябікін повідомив, що у вересні цього року «Бориспіль» збирається вийти на самоокупність; однак, коштів на розвиток інфраструктури летовища та длч виплати боргів не вистачить.

«Теоретично — в такому випадку підприємство «Бориспіль» може збанкрутувати. Але я тут для того, щоб цього не сталося», — заявив він і додав, що жодної державної підтримки «Бориспіль» не отримує.

Нагадаємо, у червні стало відомо про те, що аеропорт імені Сікорського («Жуляни») схвалив рішення про скорочення половини працівників для порятунку від банкрутства.

Раніше ми повідомляли про масштабне розкрадання коштів під час реконструкції аеропорту «Бориспіль».

Фото: Facebook