Призначенням Павла Рябікіна головним митником задоволені не всі.

Кабінет міністрів призначив гендиректора аеропорту «Бориспіль» Павла Рябікіна головою Державної митної служби. Відповідне рішення уряд ухвалив сьогодні на засіданні.

«… у порядку денному засідання є і призначення голови Державної митної служби — пана Рябкіна Павла Борисовича. Погоджена пропозиція Міністерства фінансів і пройдені всі відповідні процедури – можем призначати», – сказав на засіданні перед голосування прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

В результаті Рябікіна призначили, а в «Борисполі» заявили, що роки роботи Рябікіна в аеропорту (2017-2020) «будуть асоціюватися з досягненнями».

«Міжнародний аеропорт «Бориспіль» увійшов у ТОП-10 найбільших підприємств – платників податків. У 2019 році аеропорт виплатив на користь держави понад 2 мільярди гривень – на 17% більше порівняно з показником 2018 року. Ми посіли третє місце за рейтингом Міжнародної ради аеропортів (ACI Europe) – це значний здобуток» — йдеться на Facebook-сторінці аеропорту.

Також тут повідомляють, що завдяки Рябікіну вдалося зробити послідовною позитивну динаміку пасажиропотоку.

Деякі політичні експерти наголошують на тому, що конкурс на призначення головного митника в Кабміні тривав аж 3 дні і був проведений «під одну людину» — Павла Рябікіна, який начебто провів співбесіду з Зеленським на цю посаду ще до місцевих виборів.

Павлу Рябікіну 55 років, має освіту за напрямком «міжнародні вдіносини». Цікаво, що вчився він в КНУ імені Шевченка на одному курсі з Петром Порошенком; пізніше, під час роботи адвокатом, йому приписували спільний бізнес з олігархами — Дмитром Фірташем, Сергієм Льовочкіним і Миколою Мартиненком. Рябікін був призначений гендиректором ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» у 2017 році; до цього він був народним депутатом трьох скликань, заступником міністра транспорту й зв’язку, послом України в Данії.

На місцевих виборах-2020 Рябікін балотувався до Київради першим номером у списку УДАРу.

Нагадаємо, тендер на подовження полоси аеропорту «Київ» не відбувся.

Фото: фейсбук