Кладовище і крематорій начебто мають звести неподалік аеропорту, площа складатиме 250 гектарів.

В Борисполі, що біля Києва, проходить мітингпроти будівництва нового кладовища площею 250 гектарів. Про це повідомляють Телеграм-канали.

Мітинг відбувається біля приміщення міської ради. Чи вийшли чиновники до активістів, щоб обговорити будівництво, поки невідомо.

ДОПОВНЕНО

Відомо, що на позачерговій сесії Бориспільської райради сьогодні 35 депутатів ліквідували комунальне підприємство «Стреліція», яке мало займатися похованнями на кладовищі, будівництво якого планується між селами Петропалівське, Мартусівка та Ревне

Про це повідомляє Фейсбук-спільнота «Мій Бориспіль».

Також цим рішенням депутати звернулися до Київської обласної ради з вимогою скасувати рішення голови Бориспільської районної держадміністрації про розробку детального плану територій, згідно з яким було погоджено будівництво цвинтаря у Золочівській та Гірській громадах.

Водночас, голова Бориспільської районної держадміністрації Руслан Дяченко скасував затверджений його попередником Володимиром Строканем детальний план території (ДПТ), що передбачав спорудження цвинтаря з крематорієм.

Проте, за даними видання, є питання щодо законності такого скасування. Юристи начебто запевняють, що скасувати ДПТ може або голова Київської обладміністрації, або суд.

Нагадаємо, мешканці Гірської та Золочівської місцевих громад обурюються тому, що не було проведено жодних громадських слухань та обговорень щодо будівництва. При цьому відстань від майбутнього кладовища до найближчих будинків зовсім невелика.

Активісти повідомляють, що нині вже розроблено план кладовища на 10 га, а загалом площа об’єкта має становити 250 га. При цьому земля начебто досі перебуває у приватній власності і для будівництва кладовища необхідно змінювати її цільове призначення.

Повідомлялося також про можливу транспортну проблему у випадку такого будівництва.

Фото: Телеграм