За даними італійського видання La Stampa, політики планують відвідати Україну 16 червня.

Речник уряду Німеччини відмовився підтвердити повідомлення ЗМІ у понеділок про те, що канцлер Олаф Шольц поїде до Києва у четвер з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі. Про це повідомляє Reuters.

Ми досі не підтверджуємо це“, – сказав речник.

Водночас, у Єлисейському палаці заявляють, що президент Франції Еммануель Макрон не має чітких планів щодо відвідин України під час війни, пише CNN.

Президент сказав, що відвідає Україну у підходящий момент. Опрацьовується кілька варіантів, на даному етапі нічого не вирішено“, – йдеться в повідомленні.

Заступник глави МЗС Польщі Марцін Пшидач в інтерв’ю “Польському радіо” заявив, що візит Макрона та Шольца до України піде їм на користь. Вони зможуть на власні очі побачити Бучу та Ірпінь, і, можливо, це змінить їхнє ставлення до війни.

Також Пшидач розкритикував заклики деяких західних політиків до примусового “примирення” Києва із Москвою. Зокрема, на це натякав Макрон — він називав народи рф та України “братніми” і закликав “не принижувати росію”.

Президент Анджей Дуда (президент Польщі – ред.) неодноразово умовляв Олафа Шольца та Еммануеля Макрона на власні очі побачити Бучу чи Ірпінь, можливо, візит змінить їхній підхід, як, наприклад, було у випадку з Жозепом Бореллем (президентом Єврокомісії – ред.). Я не розумію, чому Україна має прощати Росію. Можливо, одна із західних країн хотіла б дозволити Володимиру Путіну зберегти обличчя. Але Україна відстоює свою незалежність і не є другосортною країною, щоб із нею так поводилися” — вказав Пшидач.

Італійська газета La Stampa раніше повідомила, що прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон здійснять візит до України 16 червня.

Фото: Фейсбук