Розслідування щодо різкого зростання тарифів на таксі у Києві триватиме щонайменше 3-4 місяці.

Служби таксі у Києві мають можливість вручну регулювати ціноутворення на перевезення, і саме з цим пов’язане різке підвищення цін 5 квітня. Про це у коментарі програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив голова Антимонопольного комітету Київщини Олексій Хмельницький.

Учора в АМКУ анонсували перевірку тарифів на таксі, що були встановлені 5 квітня, одразу після початку посиленого локдауну — в комітеті наголосили, що «вартість замовлення таксі в Києві зросла в два-три рази». За словами Хмельницького, мова про перевірку найбільших операторів ринку таксі в Києві.

«Ціни вже змінилися, вже стали як завжди. А карантин як був, так і є, людей менше не стало, а ціни зменшили… я думаю, вони це можуть робити в ручному режимі, вони бачать, яка ситуація в Києві критична з коронавірусом, з перевезеннями, і це в їх можливостях» — зазначив він.

У разі доведення провини операторів можуть покарати значним штрафом.

«У разі виявлення порушення, буде відкрита справа, вони будуть покарані… їм загрожує (штраф – ред.) до 10% доходу за минулий рік» — повідомив Хмельницький.

При цьому чиновник зауважив, що подібних випадків у Києві раніше не бувало, і подібна перевірка стане першою. Він додав, що складнощів процесу може додати той факт, що деякі компанії-оператори є нерезидентами України. Через це розслідування триватиме щонайменше 3-4 місяці.

Як ми повідомляли, соціальне таксі для дітей із інвалідністю вийде на маршрути в кінці квітня або на початку травня.

Фото: Піксабей