На виставці можна порівняти, наскільки татарські та українські узори схожі.

Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

25 лютого 2021 – 150 років від дня народження Лесі Українки. Напередодні, 24 лютого, у «Кримському домі» презентували виставку «Узори татарські… надто подібні до українських…» та проект «Вишивка в одязі видатних українців» з однойменним виданням.

Відвідувачам представлені татарські та українські вишиванки з різними узорами. На виставці можна порівняти, наскільки ці вишивки подібні.

Леся Українка часто писала про Крим. Її життя було пов’язане з цим місцем.

Ельміра Катакі, дизайнерка, розповіла, що Леся Українка у своїх листуваннях порівнювала узори на вишивках українців та кримських татар.

«Я займаюся вишивкою вже понад 5 років. Якось я спілкувалася з вишивальщицями, які показали мені листи Лесі Українки, у яких вона вказувала, що в Криму їй вдалося побачити кримсько-татарські узори, схожі на українські й замалювала їх. Тоді в мене виникла ідея вишити саме ті узори, які намалювала Леся Українка», – зазначила пані Ельміра.

Ахтем Сеітаблаєв, директор ДП «Кримський дім», наголосив, що доля Лесі Українки подібна до долі кримських татар.

«Людина, яка до останнього дня не забувала про творчість, пробачте, дуже нагадує мій народ. Народ, який перебуває під тиском департації, зовнішніх та внутрішніх обставин, водночас ніколи не забуває про культуру», – зазначив директор «Кримського дому».

Також Ахтем Сеітаблаєв сказав, що має надію на подальшу співпрацю з Музеєм, зокрема й в організації заходів, що розповідатимуть про таких людей, як Леся Українка.

Організатори – ДП «Кримський дім» та Музей видатних діячів української культури.

Виставка працюватиме 25 лютого з 11:00 до 18:00. Вхід вільний.

Нагадаємо, до 150-річчя Лесі Українки пройшла віртуальна виставка «Лине слово солов’їне».

Фото: скріншот