Утеплення будинку - це колективне рішення всіх мешканців будинку.

Мешканці намагаються утеплити і пофарбувати два еркери, які перебувають в аварійному стані. Про йшлось в програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Після того, як в соцмережах з’явилася публікація від стурбованих киян про утеплення історичної споруди гіпсокартоном, до будівельників завітав інспектор з благоустрою. Власнику квартири, з якої почали утпелення, видали припис за псування фасаду будинку. Історична будівля під номером 23-А,зведена 1914-го року, і має статус пам’ятки архітектури в стилі модерн.

Мешканці запевнили журналістів каналу, що мають на це право. Адже утеплення фасаду було передбачено капітальним ремонтом, який проводили на початку дев’яностих. Але потім ЖЕК, який відповідав за роботи, розформували і ремонт не завершили. ЖЕК, який сьогодні обслуговує будинок, грошей на ремонт не має. Тому мешканці вирішили утиплити будинок власним коштом.

“У нас є дозвіл від 2012-го про те, що ми можемо частково щось зробити з цим будинком, тому що грошей у ЖЕКА не має. Зараз ми прийняли рішення про те, щоб хоч якось зберігати цей будинок, ці еркери… Вони бетонні, починають сипаться. Тому ми робимо утеплення цих еркерів, після цього ми їх пофарбуємо по паспорту. Те, що ми можемо зробити, ми зробили. Ми хочемо зберегти будинок, і врятувати його”, – говорить Володимир, мешканець будинку на вул. Пушкінській, 23-А.

Стосовно припису від благоустрою, мешканці збираються йти до суду і відстоювати свої права на ремонт будівлі. При цьому обіцяють, що жоден історичний елемент ліпнини не буде пошкоджений.

Як уже повідомлялось, Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив припис власниці квартири із вимогою припинити виконання робіт та укласти охоронний договір на свою квартиру як частину культурної спадщини.

Фото: Фейсбук