Боксер відмовляється визнавати Крим окупованим, а війну на Донбасі називає «війною царьків».

Боксер-важковаговик Олександр Усик заявив, що втратив мільйонні пропозиції від українських спонсорів через своє ставлення до окупації Криму та подій на Донбасі. Про це він сказав в інтерв’ю Маші Єфросініній.

Нагадаємо, Усик не визнає Крим окупованим («Крим — божий» та “Крим – це Крим”), а події на Донбасі коментує словами «Наші царьки щось не поділили». На деякі бої Усик виходить у футболці з зображенням російського князя Олександра Невського, “топить” за Московську церкву в Україні, а іноземних журналістів, які називали його Олександром, просить називати “Александром”. Вочевидь, це Усик і назвав «позицією», розповідаючи про втрачені контракти, хоча не уточнив конкретно.

«Рекламні контракти? В Україні нема. Ведемо переговори зараз. З хейтом і цим розділенням (суспільства – ред.), нерозумінням, дуже багато контрактів пішло, багатомільйонних контрактів. Вони відхилилися, від них відмовились. Наприклад, «ти там політично висловлювався». Я говорю: «Де, покажіть». «Ну ось на тебе там кажуть». Ну так кажуть чи я говорю? Чимало грошей я втратив за свою позицію – я не шкодую про це. Гроші – це, мабуть, найлегший ресурс, який можна заповнити» — розповів Усик.

Також він розповів, що, мовляв, його заробіток за бій з Ентоні Джошуа насправді набагато менший, ніж пишуть медіа. Точної цифри Усик, знову ж таки, не назвав.

«Я нещодавно прочитав, що мій гонорар повинен становити щось близько 17 або 18 мільйонів доларів. Думаю: «Нехай так і буде! А чому б і ні?!» Але це відповідає дійсності. Поясню чому. Ось такі поєдинки — мені 20% із цього поєдинку дістанеться. Це мені, а потім уже промоутери та моя команда отримують із цього. Ідуть витрати: на підготовку, проживання, харчування. Я оплачую своїх спаринг-партнерів. Наприклад, хороший спаринг-партнер на тиждень коштуватиме приблизно 1,5 тис. доларів. А він приїжджає на 2, на 3, на 5 (тижнів) – хто скільки. А у мене 10 чи 15 тижнів я тренуюсь. Знову ж таки, переїзди – вони приїжджають, їдуть. Це все роблю я, це все потрібне мені. З Джошуа ще не знаю кінцевої своєї «вартості», тому що в грудні має бути підрахунок PPV і кінцева сума того, що я отримаю. Це ще не підтверджена на 100 відсотків ситуація, але наш поєдинок подивилося близько мільйона глядачів, і скільки заробили – разують повністю від цього. Наприклад, 25 фунтів коштує одна трансляція. Мільйон купило – це, наприклад, 25 мільйонів. Половину забирає провайдер. Тобто одразу всі пайовики з’являються. Потім приходить до спортсмена, наприклад, 10 мільйонів. Із цих десяти 20% – мої. Це 2 мільйони. Я заплатив податки, у Британії це 20% – 400 тисяч відлетіло. І знову ж таки ти розплатився з усіма. Кудись вклав, бо ти щось там будуєш» — розповів спортсмен.

Зауважимо, що в 17-18 мільйонів фунтів оціюють можливий прибуток Усика від реваншу з Джошуа. За перший бій, за підрахунками ЗМІ, боксер отримав у межах 6-8 мільйонів.

Нагадаємо, українські боксери Усик, Ломаченко та Гвоздик, які товаришують багато років, неодноразово висловлювалися про «братні народи» України та Росії. Усик, окрім вищезгаданих висловлювань, є ще й прихожанимом Московської церкви, хоча нещодавно образився на дружину Медведчука, яка знімала пропагандистське кіно.

Ломаченко також прихожанин УПЦ МП, а на останній бій вийшов без українського прапора. Також Усик і Ломаченко прихильно ставляться до репера Басти, який хвалить Путіна.

Боксер Гвоздик, який вже завершив кар’єру, заявляв, що війну РФ проти України влаштували невідомі компанії «для власної наживи».

Фото: Фейсбук