Chornobyl App - це інтерактивний віртуальний гід з технологією доповненої реальності та містить розсекречені документи з архівів КДБ.

Про це розповів один із авторів мобільного застосунка Chornobyl App Валерій Коршунов, передає “НВ“.

У цьому застосунку все, що приховували про катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції:

  • розсекречені документи з архівів КДБ
  • дані про рівень забрудненості території станом на сьогодні та у 1986 році
  • фото, 360-відео та 3d-моделі відомих об’єктів у зоні відчуження.

Kyiv Media

Ми почали створювати застосунок десь два роки тому — тоді це був прототип, застосунок із доповненою реальністю, який ми показали у США на фестивалі Burning Man. Коли повернулися до України, зрозуміли, що є сенс зробити повноцінний, деталізований мобільний застосунок тут“, – розповів Валерій Коршунов.

Цей застосунок, за словами розробників, допоможе розширити досвід туристам, які їдуть в Чорнобиль, а також тим, хто не має можливості потрапити сюди персонально.

Наприклад, це стосується школярів, яким завжди цікава тема Чорнобиля, але через вікові обмеження вони не можуть відвідати зону відчуження, поки їм не виповниться 18 років. Також це туристи, які не можуть приїхати до зони через карантин“, – каже розробник.

У застосунку близько 150 матеріалів — це така собі Вікіпедія про Чорнобиль у кишені. Тут є аудіо-гіди, панорами 360, 3d-моделі, елементи доповненої реальності — коли можна буде відсканувати якийсь об’єкт і поставити його собі, умовно кажучи, на стіл.

Застосунок має три розділи: “Усвідомити“, “Дослідити” та “Наважитися“. Перший розповідає про історію та культурну спадщину, другий — це віртуальний гід зоною відчуження з детальною інформацією про ключові об’єкти. Третій розділ — для тих, хто наважився на свою першу поїздку до зони відчуження, тут можна знайти інформацію про підготовку до поїздки, правила поведінки у зоні тощо.

Застосунок вже доступний для скачування у Apple Store Play Market англійською і українською та може працювати у офлайн-режимі.

Нагадаємо, у лютому автори логотопу Ukraine NOW створили новий брендинг для Чорнобильської зони. Мета нового логотипу показати, як трансформується зона відчуження та яким світ побачить бренд Чорнобиля через 10, 20, 30, 40 років.

Фото: скріншот