Експерти наголошують, що особисті дані громадян втрачено не було.

Урядові експерти припускають, що хакерська атака на українські урядові сайти вночі 14 січня здійснювалась з Росії. Про це пише сайт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються уже не вперше і навіть не вдруге. Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли у світові підручники для кіберфахівців. А от такої масової атаки на держоргани не було давно. Припускаємо, що нинішня пов’язана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Днями Москва уже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців. На російський слід вказує і хронологія поширення новини. Інформація спочатку з’явилась в соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були “зливні бачки”. А далі її активно поширили уже російські видання» — йдеться у висновку.

Наголошується, що одним із перших о 4 ранку (за київським часом) про атаку повідомило російське провладне видання «РІА».

Урядові експерти пояснили, що використання чутливих тем з історії польсько-українських стосунків повинно було замаскувати слід російських хакерів.

Однак, текст польською містить стилістичні неточності та лексичні помилки, що підтвердили українським кіберфахівцям і польські колеги.

У центрі наголосили, що атаку на урядові портали України можна трактувати як один із прикладів російської агресії проти України. Відтак у центрі сподіваються на швидке накладення санкцій на російські структури, пов’язані з атакою.

Вони нагадали, що остання подібна хакерська атака на сайти українських громадських організацій та медіа трапилася після застосування українською армією безпілотників «Байрактар» проти російських бойовиків на Донбасі в жовтні 2021 року.

Крім того, урядові експерти наголосили, що особисті дані громадян України не було вкрадено та втрачено, усупереч повідомленню хакерів.

Нагадаємо, витоку даних, за даними Держспецзвязку, під час атаки не сталося.

Зауважимо, що хакерська атака сталася одночасно з напруженими переговорами між Заходом та Росією щодо відвернення можливої нової агресії РФ проти України. Крім того, вже декілька днів поспіль в українських містах невідомі масово повідомляють про замінування ТРЦ, станцій метро, шкіл, і т.д.

Фото: Фейсбук