Рішення про держрегулювання ціни на газ в Україні є тимчасовим.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про державне регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень . Так, ціна газу для населення становитиме 6,99 гривень за кубометр, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, фіксована ціна на газ діятиме або на період карантину, абро до завершення опалювального сезону.

Пропонована ціна, яка встановиться на цей період, — 6,99 грн за метр кубічний для всіх побутових споживачів. На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Водночас деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 грн і навіть вище. Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%“, – зазначив прем’єр.

За його словами, рішення про держрегулювання ціни на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку конкурентного ринку газу в Україні.

Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював. Водночас поки ринок газу в Україні продовжує формуватися, держава має підтримати людей. Тому рішення про державне регулювання ціни тимчасове і буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця карантинних обмежень“, – уточнив Денис Шмигаль.

Прем’єр додав, що НКРЕКП починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу.

Додамо, ще 11 січня, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Вітренко зазначив, що запропонував уряду з 1 лютого 2021 року обмежити ціну на газ для “вразливих” споживачів. Ціну на газ пропонувалося розраховувати за формулою “ціна на європейських хабах мінус транспортування в Україну” з додатком граничної націнки постачальника.

За нашими підрахунками йдеться про рівень ціни 5 356 грн, на 44% менше, ніж середньозважена ціна в січні. Якщо нічого не робити, ціна в лютому виросте ще на 15%“, – заявив міністр.

Нагадаємо, влада Києва пообіцяла, що цього опалювального сезону ціна на опалення та гарячу воду в столиці не зміниться.

Фото: unsplash