Національний інститут раку у Києві не ремонтували 30 років.

Влада вирішила перенаправити на будівництво доріг кошти з бюджету Національного інституту раку у Києві, який є головним онкоцентром країни. Повідомляє телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода за участю Голосу Америки.

У 2017 році на реконструкцію лікарні виділили з держбюджету $3,5 млн, однак через бюрократичну тяганину роботи досі не почалися. У зв’язку з цим у жовтні 2020 року уряд вирішив основну частину коштів віддати на ремонт доріг і на реконструкцію монастиря у Львівській області та місцевого університету. 

Натомість в МОЗ зазначають, що гроші забрали, бо їх не витратили в самому інституті — не провели тендери, не зробили документацію. А згідно із законом виділені гроші потрібно витратити до кінця бюджетного року.

У свою чергу в онкоцентрі не згодні, що нібито винні у ситуації, що склалася, так як вони лише автори проекту реконструкції.

«З юридичної точки зору, Інститут раку не є замовником робіт. Замовник робіт — державне підприємство Укрмедпроектбуд МОЗ. Вони виконують всі роботи», — зазначила завідувачка діагностичною лабораторією онкоцентру Наталія Храновська.

Наразі в Національному інституті раку понад 30 років не було ремонту. Меблі всі застарілі, обладнанню — понад 10 років.

Багато досліджень робити зовсім не можуть, оскільки немає необхідного обладнання. В основному, обладнання придбали спонсори.

Kyiv Media

До слова, в Міністерстві охорони здоров’я пообіцяли виділити гроші вже з наступного бюджетного року і відразу почати ремонт.

Фото: скріншоти з сюжету