У Кабміні очікують, що граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 грн, на бензин — не вищими за 52 грн.

Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону.

При цьому Кабмін зберіг граничний кордон ціни на бензин в 52 грн за літр, дизпаливо – 58 грн за літр.

“У нас була дискусія з операторами ринку сьогодні, і за підсумками виникла домовленість, що ми з боку держави призупинили цінове регулювання, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом та весь доступний ресурс на європейському чи навіть не європейському ринку транспортувати в Україну”, – зазначила міністерка.

Вона додала, що в уряді очікують, що граничні ціни на дизпаливо будуть не більше ніж 58 грн, на бензин – не більше ніж 52 грн.

“Щойно ми відчуємо, що оператори зловживають становищем, ми вводитимемо щодо них санкції. Моніторити ситуацію щодобово”, – наголосила Свириденко.

Міністерка сподівається, це рішення дозволить скоротити черги на АЗС та відновити баланс на ринку вже найближчими тижнями.

На початку травня уряд підвищив граничні рівні торгової надбавки до середньої роздрібної ціни на дизельне паливо, що реалізується на АЗС, з 5 до 7 грн/л, для бензинів – з 4,55 грн до 6,5 грн/л. Після цього максимальні ціни на АЗС дозволили підвищити до 37,7 за літр бензину та 42,6 за літр дизеля.

Фото: Фейсбук