У 16 областях показник захворюваності значно нижчий за допустимий рівень.

Можливість пом’якшення карантинних обмежень пов’язана з покращенням рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він зазначив, що на сьогодні по всій території України діє «зелений» рівень епіднебезпеки поширення коронавірусу. А рівень захворюваності становить 74 випадки на 100 тисяч населення при показнику «зеленого» рівня — 75 на 100 тисяч населення. Зокрема, у 16 областях цей показник значно нижчий визначеного.

Середня завантаженість ліжок із киснем — 17% при крайньому показнику 65%. Рівень госпіталізацій на 8 червня становить 15,5 випадків на 100 тисяч населення при визначеному показнику 60 на 100 тисяч населення.

«Поточна епідемічна ситуація в Україні дозволяє сьогодні говорити про те, що вся країна відповідає індикаторам зеленого рівня епідемічної небезпеки. Але наголошую, що попри покращення епідситуації не слід забувати, що COVID-19 не подолано, жодна з Європейських країн, в яких покращилась ситуація і з захворюваністю і з вакцинацією, не скасувала повністю обмежувальні заходи», – зазначив Віктор Ляшко.

Нещодавно Кабмін пом’якшив карантин, дозволивши кафе та ресторанам працювати цілодобово, а проведення масових масові заходів та робота кінотеатрів можлива із заповненістю 2/3 місць (раніше було 50%).

Фото: Фейсбук