9 грудня на черговому засіданні Уряд України розгляне шляхи удосконалення механізму визначення обсягу заборгованості держави перед підприємствами комунальної теплоенергетики різниці в тарифах.

Про це повідомляє КМДА.

Як зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, така заборгованість виникла у зв’язку з невідповідністю між фактичною вартістю послуг з теплопостачання та встановленими тарифами для населення і бюджетних установ.

Визначений обсяг заборгованості буде компенсований комунальним підприємствам з державного бюджету. Представники муніципалітетів розраховують на прийняття відповідної постанови завтра, адже це дозволить збільшити обсяги компенсації комунальним підприємствам, які опинились у критичних умовах через зростання ціни на газ.

Зміни до методики нададуть можливість визначити розмір компенсації з державного бюджету комунальним підприємствам теплопостачання, а також враховуватимуть і обсяг коштів, спрямованих органами місцевого самоврядування на забезпечення діяльності підприємств галузі.

«Зміни до методики дозволять підприємствам теплокомуненерго зменшити заборгованість за газ і зміцнити свої господарські позиції. В той же час оновлена методика надасть можливість НАК «Нафтогаз» отримати значно більше фінансування для додаткової закупівлі природного газу, що є надважливим для стабільного проходження опалювального сезону», – пояснює Пантелеєв.

Нагадаємо, 7 жовтня Київська міська рада прийняла рішення про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства «Київтеплоенерго» на 2 мільярди гривень. Це один із необхідних кроків для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону в столиці. Також це дозволило не допустити зростання тарифів на тепло і гарячу воду.

До слова, КП «Київтеплоенерго» – найбільше теплопостачальне підприємство в Україні та третє за величиною в Європі. Загальна протяжність тепломереж Києва становить понад 2,7 тис. км. В управлінні «Київтеплоенерго» знаходяться дві теплоелектроцентралі (ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6), майже 200 котелень та близько 3 000 теплопунктів. Штат персоналу – близько 9 тис. працівників. Підприємство перейшло в муніципальне управління у 2018 році.

Перше дослідження корпоративної репутації КП “Київтеплоенерго” було проведене у 2019 році після переходу компанії в управління міської громади. Друге опитування за тією ж методикою фахівці Київського міжнародного інституту соціології провели в 2021 році. В опитуванні взяли участь 1212 респондентів.

Фото: КМДА