Для отримання препарату потрібен лише рецепт.

Уряд постановив на період воєнного стану надавати інсулін безкоштовно. Про це повідомляють в Національній службі здоров’я України.

В службі пояснили, що для цього у пацієнта має бути паперовий або електронний рецепт. НСЗУ відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну.

Це стосується всіх 47 препаратів, незалежно від типу та форми випуску, а також категорій, до яких належать пацієнти.

Рецепт на інсулін виписує:

  • сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
  • будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр – з яким декларації пацієнт не має;
  • ендокринолог.

Зміни в питаннях реімбурсації (процесу, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність лікарських препаратів та медичних послуг для населення) лікарських засобів, зокрема щодо доплат за препарати інсуліну:

  • суб’єктам господарювання за договорами про реімбурсацію здійснюється повне відшкодування вартості (реімбурсація) препаратів інсуліну з держбюджету;
  • доплата з пацієнтів не стягується, положення щодо часткового відшкодування вартості препаратів інсуліну, розрахунку суми доплати за препарати інсуліну, що сплачуються пацієнтами аптечному закладу, не застосовуються.

Список аптек, де в умовах війни можна отримати інсулін — за посиланням.

Фото: Фейсбук