Менеджерка компанії вибачилася і сказала, що конфлікт стався з її провини.

HR-менеджерка компанії Columb Trade, яка днями відмовила у прийомі на роботу україномовній кандидатці, публічно вибачилася перед дівчиною. Відео розмови опублікував один з Телеграм-каналів.

Жінка запросила дівчину, яка претендувала на вакансію, на зустріч, де повідомила, що в компанії немає жодної «корпоративної культури», про яку вона говорила під час співбесіди. Також вона пояснила, що за час першої розмови постійно відволікалася. Свої пояснення HR-ка надала російською мовою.

«Я в дуже некоректній формі вам відмовила. Це повністю моя провина. Тобто компанія до цього нічого не має і не виставляла ніяких вимог щодо російськомовних. Жодних вимог абсолютно не було. Я не можу сказати, що цьому є виправдання» — повідомила вона.

Також жінка попросила вибачення.

На цей інцидент відреагувала Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона підтвердила, що такі дії компанії є порушенням законодавства.

«Зазначені дії фахівця управління персоналом є порушенням принципу недискримінації, закріпленого у статті 24 Конституції України та вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», – написала вона.

Денісова додала, що звернулася до керівництва компанії з вимогою провести роз’яснювальну роботу з працівниками кадрової служби.

За кілька годин на сторінці Columb Trade в Facebook з’явилося повідомлення про звільнення менеджерки, яка проводила співбесіду.

«Нещодавно під час проведення співбесіди наша вже колишня співробітниця дозволила собі зауваження та коментарі, неприйнятні не тільки для компанії, а й ті, що порушують українські закони. Сьогодні Панасюк Дарину Павлівну було звільнено. Керівництво компанії Columb Trade дякує всім небайдужим за висвітлення ситуації та зауваження. Ми розуміємо суспільне обурення і проведемо роботу над помилками» — йдетсья у повідомленні.

В компанії також просять громадськість поставитися з розумінням до того, що «іноді спрацьовує людський фактор».

Нещодавно айтішниця, яку звільнили за пост про «мерзотну українську», надягла вишиванку і вибачилася.

Фото: Фейсбук