Колаборант недовго «керував» селищем Димер у Вишгородському районі на Київщині.

Про це пише The Wall Street Journal.

В Україні заарештували Олександра Харченка, призначеного російськими військовими під час окупації «мером» селища Димер Київської області.

За даними журналістів, держзраду підозрюваний скоїв одразу після входження окупантів у місто. Він нібито добровільно запропонував свої послуги й очолив колабораційну «адміністрацію».

Призначений росіянами «мер» Димера намагався переконати місцевих жителів підтримати Москву.

Харченко нібито запропонував зробити дві речі: відновити роботу основних місцевих служб; добитися, щоб жителі Димерки почали добре ставитися до окупантів.

Найцікавішим є те, що доказом у суді може бути відео, яке оприлюднили 28 березня в Міноборони Росії. На ньому військові ворога нібито роздавали їжу місцевим жителям, а Харченко поряд говорив не боятися росіян.

«Не довіряйте українським ЗМІ, російські солдати не ворожі, до них можна нормально підійти та вирішити з ними всі питання», – казав підозрюваний колабораціоніст.

На початку травня окупанти покинули Димер. Харченко при цьому залишився у селищі. За даними WSJ, він ледве вижив після обстрілу машини українськими військами. Тепер він постав перед судом у справі про співпрацю з військовими Росії.

Фото: Фейсбук