УПЦ Московського патріархату заявила, що під час дії воєнного стану договори оренди храмів на території Лаври продовжуються автоматично до кінця війни.

Про це повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП

“Одностороннє переривання керівництвом заповідника “Києво-Печерська лавра” договору оренди Успенського собору та Трапезного храму монастирем Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра УПЦ МП є протиправним і не вимагалось указом президента чи іншими нормативними документами”, – говориться у повідомленні.

В УПЦ МП також повідомили, що через нібито незаконні дії керівництва національного заповідника, яке нібито не допускає духовенство та вірян УПЦ МП у згадані храми на Різдво, монастир подав позов “про подолання перешкод для використання Успенського собору і Трапезного храму відповідно до тих угод, які діяли з 2016 року”.

Крім того, в УПЦ МП заявили, що відповідно до п. 5 Постанови КМУ від 27 травня 2022 р. № 634 “Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану”, договори оренди державного та комунального майна, термін дії яких завершується у період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом 4 місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану.

В УПЦ МП додали, що про небажання продовжувати оренду заповідник мав повідомити їм за 30 днів до дати закінчення договорів, але нібито не зробив цього.

Церква наголосила: якщо Мінкультури та заповідник мають іншу позицію, то “вони можуть довести свою правоту в суді”, а до тих пір її користування Успенським Собором та Трапезною церквою нібито “є правомірним та законним”.

Як повідомлялося раніше, на в’їзді в Київ затримали священника УПЦ МП, який переживає, що «Бандери всіх з’їдять».

Фото: Відкриті джерела