Поки невідомо, за яким маршрутом пустять цей потяг.

«Укрзалізниця» відремонтувала другий двоповерховий потяг Skoda Elephant, повідомив голова правління компанії Сергій Лещенко.

За його словами, потяг уже випробували – він розганявся до 160 кілометрів на годину та екстрено гальмував. Випробування пройшло успішно.

Лещенко поки не повідомив, за яким маршрутом запустять цей потяг. Про це оголосять пізніше.

Водночас він заявив, що ремонт завершили із випередженням графіка, хоча за планом планували запустити на маршрут у першій половині 2022 року (утім, це було до початку повномасштабного второгнення Росії).

Електропотяг EJ675 Skoda City Elephant складається з шести двоповерхових вагонів на 623 місця (46 першого класу, 590 другого класу), він розрахований на швидкість роботи 160 км/год.

«Укрзалізниця» закупила два електропотяги Skoda у 2012 році до проведення чемпіонату Європи з футболу. Згодом вони припинили курсування, бо потребували ремонту. Лише в липні 2019 року оголосили тендер на капітальний ремонт з очікуваною вартістю понад 160 мільйонів гривень. Їх мали відремонтувати ще до кінця 2020 року, але почали ремонтувати тільки в лютому та березні 2021 року.

Перший потяг запустили на маршрут після ремонту напередодні Нового року, 30 грудня 2021 року. Спочатку він курсував із Києва до Львова, потім мав їздити до Вінниці. З 19 травня він почав курсувати між Києвом і Черніговом.

Фото: Фейсбук