За цей місяць поліція вивела з потягу близько 53 пасажирів у неадекватному стані.

Дизайнерку Надію Кушнір ледь не зґвалтували у потязі Укрзалізниці. Випадків неадекватної поведінки пасажирів близько 50 на місяць. У керівництві Укрзалізниці вважають, що все можна вирішити бесідою з порушником. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

За словами Олександра Шевченка, керівника комунікацій і маркетингу пасажирського направлення “Укрзалізниці”, пасажир у разі ситуацій, коли бачить неадекватну поведінку іншої людини повинен звертатися до провідника. «Варто сповістити провідника. Далі він за алгоритмом, там в нас же чітко налагоджена співпраця з Нацполіцією. Вони викликають поліцію і вже на найближчій станції, вона може зайти до потяга, скласти акт, взяти підпис свідків і якщо порушення підтверджено, то висадити порушника з потягу», – заявив Олександр.

До прибуття до найближчої станції з порушником бесіду проводить провідник. І розсаджує пасажирів по різним купе. У разі, якщо ситуація накаляється, потяг зупиняють на перегоні і викликають поліцію туди. Та це займає набагато більше часу.

Як повідомив Олександр Шевченко, у деяких потягах є воєнізована охорона, проте знають про неї лише провідники та начальник потягу. «Воєнізована охорона не є в кожному потязі, ми їх переставляємо з рейсу на рейс, їх декілька бригад. Вони їздять різними маршрутами, як правило населеними маршрутами. Там де ми знаємо, що більш за все пасажирів. Там є певні ризики. Вони просто ходять, патрулюють і їх може викликати провідник», – додав чоловік.

Наразі, Укрзалізниця планує ввести гендерне маркування. Так, пасажири купуючи білети зможуть бачити з ким вони будуть їхати в купе. Крім того, у нових потягах облаштовують сейфи, сигналізацію на входах до купе та додаткові кнопки у купе та туалети для виклику провідника.

Нагадаємо, що дизайнера і художницю Надію кушнір мало не зґвалтували у потягу “Київ-Львів”. Коли на місце викликали начальника потяга, сусід по купе заявив йому, що пасажирка втекла від нього, бо він нібито хропів.

Фото: YouTube