Пропозиції були надіслані компаніям Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda та Крюківському вагонобудівному заводу.

«Укрзалізниця» планує до 2026 року придбати 80 нових приміських та регіональних поїздів. 1 жовтня компанія оголосила тендер у системі Prozorro, повідомляє прес-служба перевізника.

Загалом у рамках тендеру компанія планує придбати 30 електропоїздів змінного струму та 30 електропоїздів постійного струму для приміських перевезень. Також буде придбано 20 електропоїздів змінного струму для регіональних маршрутів. Загальна сума закупівлі — понад 31,4 млрд грн. Таким чином, 60 закуплених поїздів будуть задіяні у проекті City Express, а ще 20 планується запустити на існуючих та нових регіональних маршрутах.

«До участі у тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники — запити на комерційні пропозиції були надіслані компаніям Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda та Крюківському вагонобудівному заводу» — йдеться в анонсі.

«Укрзалізниця» прийматиме заявки на участь у тендері до 1 листопада 2021 року, аукціон відбудеться 7 грудня. Коментарі та уточнення від потенційних учасників у системі Prozorro прийматимууться до 20 жовтня.

Співпраця з переможцем тендеру розрахована на 5 років, поставки поїздів заплановані партіями до 2026 року.

Повідомляється, що до процесу розробки технічних вимог до приміських та регіональних електропоїздів були залучені технічні спеціалісти УЗ і представники міжнародних та українських виробників.

В УЗ відзначають, що парк приміських електропоїздів у них зношений на понад 90%, тому оновлення цього сегменту перевезень «є критичним з огляду на безпеку та комфорт пасажирів».

Нагадаємо, минулого літа в Київ для тестування доставляли потяг швейцарського виробника Stadler.

Фото: Фейсбук