«Нафтогаз Трейдинг» вимагає від кількох компаній термінової сплати штрафів; в іншому випадку є загроза втрати майна для цих компаній.

П’ять теплопостачальних підприємств України отримали від державного газопостачальника ГК «Нафтогаз Трейдинг» листи-вимоги про сплату штрафів за порушення умов довгострокових договорів постачання газу. Про це йдеться у релізі «Укртеплокомуненерго».

Повідомляється, що згідно з листами, споживач-теплопостачальник повинен за п’ять робочих днів до початку відповідного розрахункового періоду укласти договір або додаткові угоди до договорів банківського рахунку щодо здійснення списання коштів з рахунків споживача, куди надходять кошти за послуги теплопостачання, на які використано газ.

Якщо підприємство ТКЕ не виконує цю вимогу – сплачує штраф у розмірі 10% вартості природного газу за відповідний розрахунковий період. Відсутність боргів за газ чи термінів розрахунку до уваги не беруться, зазначає підприємство.

Повідомляється, що листи з штрафними вимогами від 2,2 до 47,2 млн вже отримали КП «Обухіврайтепломережа» (Київська обл.), ПТМ «Ковельтепло» (Волинська обл.), ДКП «Луцьктепло» (Волинська обл.), ТОВ «Рівнетеплоенерго» (Рівненська обл.) та ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (Івано-Франківська обл.). Загальна сума вимоги штрафів до цих ТКЕ на сьогодні складає майже 150 млн грн.

Ці штрафні вимоги ГК “Нафтогаз Трейдинг”, окрім того що є нелегітимними в умовах воєнного стану, не мають джерел відшкодування, бо не включаються до тарифів і не списуються за вимогами Закону України №1730 «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення». Відтак, джерелом погашення штрафів ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» мають стати кошти місцевих бюджетів” — йдеться в повідомленні.

В «Укртеплокомуненерго» вважають, що таким чином НАК “Нафтогаз” має на меті отримати задарма контроль над теплопостачальними підприємствами.

“Якщо не зупинити цю гру в одні ворота, Нафтогаз посилюватиме економічно необґрунтовані вимоги та аморальний в умовах воєнного стану тиск на ТКЕ, штучно створюватиме для тепловиків несприятливі умови для підготовки та початку опалювального сезону теплопостачальними організаціями”,  — заявив президент “Укртеплокомуненерго” Арсентій Блащук.

«Укртеплокомуненерго» звернулось до голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса з проханням врегулювати ситуацію.

Також в компанії невдоволені тим, що Верховною Радою прийнято проект закону (реєстраційний №7317 від 26.04.2022 року), яким передбачено, що на період дії воєнного стану забороняється примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.

При цьому “Нафтогаз” має повноваження знімати кошти за борги з поточних рахунків підприємств теплопостачання.

Однак найсуперечливіша частина законопроекту стосується безоплатного переходу права власності на 100% статутного капіталу (майно, у тому числі єдиний майновий комплекс) теплопостачальної та(або) теплогенеруючої організації до постачальника природного газу у випадку повної або часткової несплати платежів за договором про реструктуризацію заборгованості у розмірі суми 2-місячних платежів, що є абсолютно неприйнятно та суперечить чинному законодавству України” — пише «Укртеплокомуненерго».

В компанії також наголошують, що торгово-промислова палата України визнала повномасштабне військове вторгнення рф в Україну 24 лютого та подальше введення воєнного стану форс-мажорними, надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності.

Редакція КиївMedia намагається отримати коментар НАК “Нафтогаз”.

Фото: Фейсбук