Раніше у «Київтеплоенерго» заявляли, що «Укренерго» виставляє рахунки за послуги з передачі електроенергії магістральними мережами, які фактично не надаються.

Про результати судової тяганини повідомили на сайті НЕК «Укренерго».

Зазначається, що Верховний Суд України 22 червня підтвердив рішення судів першої та другої інстанцій, які встановили, що «Укренерго» повністю правомірно нараховує плату за послуги з передачі електроенергії КП «Київтелплоенерго».

«Раніше Господарський суд Києва та Північний апеляційний господарський суд встановили, що претензії КП «Київтеплоенерго» щодо факту та розміру таких нарахувань є необґрунтованими, водночас НЕК «Укренерго» — діє чітко в межах чинного законодавства», – зазначили у прес-службі енергетичного підприємства.

Kyiv Media раніше писало, що КП «Київтелплоенерго» збирається через суд домогтися скасування мільйонних рахунків, які виставляє «Укренерго» за ненадані послуги. Тоді у комунальному підприємстві зазначили, що за минулий опалювальний сезон за неіснуючі послуги тепловики сплатили майже 75 млн грн. При цьому борги НЕК «Укренерго» за електроенергію перед КП «Київтеплоенерго» сягнули майже 1 млрд грн.

Нещодавно у КП «Київтеплоенерго» заявили, що через борг НЕК «Укренерго», який має статус монополіста на ринку електроенергії, київське підприємство може не виконати ремонтні роботи перед новим опалювальним сезоном та обмежити обсяг послуг.

Разом з тим в «Укренерго» заявляють, що доступ до системи передачі, надання послуги з передачі електроенергії та нарахування сплати за такі послуги здійснюються відповідно до положень Закону України «Про ринок електричної енергії» та Кодексу системи передачі (КСП). Згідно з цими законодавчими актами між НЕК «Укренерго» та учасником ринку укладається договір про надання послуг з передачі електричної енергії. Умови договору затверджені НКРЕКП.

«КП «Київтеплоенерго» на ринку електроенергії є постачальником електроенергії та виробником, про якого йдеться у п. 5.3 Розділу XI Кодексу системи передачі. Відповідно ця компанія має обсяги електроенергії, що постачає своїм споживачам, а також, як виробник — обсяги електроенергії для власних потреб. Своєю чергою НЕК «Укренерго», відповідно до наведених положень КСП, зобов’язана нараховувати цій компанії вартість послуги з передачі, відповідно до договору про надання таких послуг. Також зазначені обсяги електроенергії враховуються під час розрахунку тарифу на послуги з передачі», – заявили в НЕК.

Усіма судові інстанції України за результатми позовів підтвердили правильність позиції «Укренерго».

Очікується коментар «Київтеплоенерго» з приводу впливу цього судового рішення на майбутній опалювальний сезон в Києві.

Фото: Київтеплоенерго, Фейсбук