Антон Виборний писав про свої симпатії до РФ, але згодом пости видалив.

Український фонд стартапів відкликав фінансування стартапу Apiway через неоднозначні вислювлювання у Facebook СЕО проекту Антона Виборного. Про це повідомляє dev.ua.

Спеціалізація стартапу Apiway — сервіс для безкоштовної інтеграції хмарних сервісів між собою без програміста.

«За численними зверненнями щодо дискредитуючого публічного посту одного з учасників Грантової програми Фонду Антона Виборного — CEO стартапу Apiway, Українським фондом стартапів було проаналізовано публікації на його персональних сторінках в соціальних мережах Facebook і Telegram. Офіційно повідомляємо, що Фонд не поділяє позицію, висловлену СЕО стартапу Apiway Антоном Виборним щодо питань, порушених у зазначених публікаціях», — йдеться в повідомленні фонду.

Фонд при Кабміні вважає повідомлення Виборного таким, що несе репутаційні ризики, і відкликав заявку на проходження грантової акселераційної програми.

Видання зазначає, що пітч Виборного відбувся в грудні 2020 року і стартап отримав 50 тисяч доларів.

Нині скандальні публікації Виборного вже недоступні на його сторінці, але блогер і активіст Сергій Стерненко зберіг скріншоти цих записів. У них Виборний повідомляє, що на футбольних змаганнях вболіває за Росію, що «дуже добре» ставиться до цієї країни і що високо оцінює нещодавню статтю Путіна, яку той нібито написав українською мовою.

«Сама стаття дуже хороша, розкриває історичні епізоди русичів. Вважаю, що її має прочитати кожен» — писав Виборний російською мовою.

Тим не менш, в Фонді стартапів повідомили dev.ua, що стартап Apiway отримав seed грант від Фонду розвитку інновацій, що діє при Кабміні. Розмір гранту не уточнюється.

Як ми повідомляли, компанія Columb Trade відмовился брати дівчину на роботу через мову: після скандалу HR-ку звільнили, вона вибачилась.

Фото: Фейсбук Виборного