Окрім Національного центру "Український дім" 10 жовтня постраждало десятки інших закладів культури, серед них музей Ханенків, «Київська картинна галерея», музей видатних діячів української культури, Літературно-меморіальний музей-квартиру П. Г. Тичини, а також Національна філармонія України та Музею історії міста Києва.

Про пошкодження Українського дому внаслідок обстрілів столиці розповіла директорка центру Ольга Вієру.

“Якась неймовірна естетика руйнувань… Жорстких, безглуздих, диких. Вони жахають, але ти бачиш і інше. У розбитих ударною хвилею вікнах — неймовірних птахів, метеликів, риб, а малюнок тріщин сперечається або дивовижно продовжує лінії розкішних вітражів, які дивом вціліли. Воістину жахливе і прекрасне поруч, як смерть і життя.., а людина завжди прагне бачити красу”, — написала Директорка Національного центру “Український дім” у Фейсбуці.

Окрім цього, Український Дім спочатку скасував усі заходи включно по 13 жовтня, але вже відомо, що більшість запланованих відбудуться.

Серед усього, показ стрічки «Максим Оса: золото Песиголовця», який спочатку скасували, перенесено! Точна дата та час показу буде повідомлено за кілька днів. Слідкувати за оновленнями та новинами можна на Фейсбук-сторінці Національного центру «Український Дім».

Фото: Відкриті джерела