Спортсмен планує оскаржувати рішення GEF.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Арбітраж Комітету з етики в гімнастиці (GEF) дискваліфікував українського гімнаста Олега Верняєва на 4 роки, починаючи з листопада 2020 року, у зв’язку з перевищенням концентрації мельдонію в організмі. Відтак, гімнаст пропустить Олімпіаду в Токіо.

Про це спортсмен розповів на своїй Instagram-сторінці.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Oleg Verniaiev (@verniaiev13)

Водночас спортсмен стверджує, що наявність в організмі заборонної речовини підтвердив лише один із десятка тестів.

«Арбітраж GEF прийняв рішення, яке підлягає оскарженню. Раз рішення арбітражу підлягає оскарженню, значить остаточні висновки робити рано. Вся боротьба тільки починається. Це черговий етап мого життя і, як завжди, я буду боротися до кінця й оскаржу рішення Арбітражу GEF щодо моєї дискваліфікації в CAS», – наголосив Олег Верняєв.

Ігор Гоцул, заступник члена Ради засновників WADA, розповів програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”, що в спорті заборонені препарати, які надають певні конкурентні переваги.

Мельдоній, який знайшли у крові Верняєва, за словами пана Гоцула, протягом тривалого часу застосовувався в радянській системі спорту як препарат для відновлення організму.

«Однак тоді (у радянські часи – ред.) було багато методичок, у яких говорили, що використання мельдонію надає гарантовані певні переваги. Оскільки цей преперат виготовляється й реалізується переважно на пострадянському просторі, WADA ще декілька років тому віднесла його до списку заборонених препаратів. Керувалися при цьому тим, що мельдоній недоступний для всіх і все ж є твердження про те, що він надає перевагу. Із цього приводу на пострадянському просторі було багато дискваліфікацій – тренери та спортсмени не змогли вчасно відреагувати на цю заборону», – пояснив Ігор Гоцул.

За словами пана Гоцула, лікарі дозволяють замінити мельдоній на інші не заборонені препарати, щоб досягти його дії. Йдеться про зміцнення організму, щоб витримувати більше навантажень.

«Зрозуміло, що зараз спортсмени перебувають у таких умовах, що витримати їхні навантаження без сучасної фармакології – дуже складно. Її треба застосовувати, але лише те, що дозволено. Оскільки допінг, за визначенням, є забороненим препаратом або методом», – зазначив Ігор Гоцул.

Водночас експерту важко пояснити, чому з Олегом Верняєвим сталася така ситуація. Однак зазвичай подібне трапляється через непрофесіоналізм. Насамперед серед медиків і тренерів, які обслуговують спортсменів.

«Ще одна проблема, яка в нас, на жаль, є – позиція, що “мене “пронесе”, а іншим не пощастило», – розповів Ігор Гоцул.

Фото: фейсбук