Таїсія Кутузова зняла фільм про українського активіста, який, попри залякування, кілька років бореться проти незаконних забудівель у своєму селищі - Гатному на Київщині.

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен вручив Таїсії Кутузовій Премію з прав людини 2020 року “Свобода, рівність, братство” на церемонії в Резиденції Франції. Повідомляє посольство Франції в Києві.

За традицією Прем’єр-міністр  або член уряду офіційно вручає Премію п’ятьом переможцям у День прав людини.

Серед переможців — Таїсія Кутузова, українська журналістка та режисер-документаліст, яка отримала премію за свій фільм Shut the fuck up! (“Замовкни!”)”.

Документальний фільм розповідає про молодого українського активіста Сергія Чагарова. Він попри залякування та погрози, кілька років бореться проти незаконних забудівель та їх екологічних наслідків у своєму рідному селі Гатне, розташованому неподалік Києва. Фільм знімали з 2017 року.

Днями документальний фільм «Shut the fuck up» також одержав спеціальну відзнаку міжнародного ринку документальних фільмів «Sunny Side of the Docs».

До слова, Таїсія Кутузова родом із Криму, навчалася журналістики у Львівському католицькому університеті. У 2014 році вона була змушена виїхати з півострова після його анексії Росією. Залишивши  окуповану територію, Таїсія переїхала до Києва, де п’ять років працювала на “Радіо Свобода”. У 2016 році Таїсія зацікавилася документалістикою, зняла дві короткометражки “Живі й нескорені” (2016) і “Молодість 1927”, перш ніж розпочати великий проект, повнометражний фільм Shut the fuck up.

Нагадаємо, Київський «куб» на алеї Героїв Небесної Сотні номінували на премію ЄС.

Фото: facebook