Фахівці високо оцінили точність і відповідність українських документів вимогам ЄС

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України.

Міністр зазначив, що сьогодні, 4 серпня, українські COVID-сертифікати в Дії успішно пройшли технічне оцінювання в ЄС.

Цікаво, що технічна команда ЄС високо оцінила строки реалізації та точність і відповідність українських документів вимогам ЄС – зокрема EU Digital COVID Certificate Єврокомісії.

Наразі, за словами Михайла Федорова, залишився останній крок – політична частина взаємовизнання, а саме погодження від Єврокомісії та підписання відповідних угод.

“Радію, що нашу спільну і ефективну роботу позитивно оцінили колеги з ЄС. Адже саме такі проекти – крок до єдиного цифрового ринку з ЄС. Нагадаю, що Україна – одна з перших країн, яка почала комунікацію з командою ЄС щодо впровадження та взаємного визнання COVID-сертифікатів”, – наголосив міністр.

До слова, COVID-сертифікат можна буде згенерувати в застосунку чи на порталі Дія. А згодом отримати паперовий у лікаря. У Дії він відображатиметься як звичайний документ із QR-кодом.

Розробкою та технічною реалізацією сертифікату спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС та ДПС за підтримки Євроделегації, Програми EU4DigitalUA і програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією

Фото: фейсбук