Син активістки зізнався у своїй орієнтації в 13 років.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Наразі у світі триває місяць гордості для ЛГБТ-спільноти. Саме на червень припадає більшість публічних камінг-аутів. Однак в Україні зізнатися у своїй гомосексуальній орієнтації зазвичай важко навіть батькам.

Через гомофобне суспільство та відсутність інформації для батьків, більшість сімей проходять через драматичні переживання.

Олена Глоба, відома в Україні активістка ЛГБТ-руху, розповіла, як в Україні батьки сприймають гомосексуальну орієнтацію своїх дітей.

«Так як більшість батьків гетеросексуальні, у них немає такого досвіду, вони не знаються на таких почуттях. Тобто – вони взагалі не розуміють, що це за явище», – зазначила Олена Глоба.

До слова, пані Олена є однією із засновниць громадської організації, яка підтримує батьків, чиї діти мають гомосексуальну орієнтацію.

Наразі жінка вчить толерантності та розуміннню інших батьків. Але зізнається, що для цього їй знадобилося довгих 8 років прийняття власного сина. Коли її сину Богдану було 13 років, мати випадково знайшла в комп’ютері сина вірші про одностатеве кохання. І, як філолог, здогадалася, що це не тільки мистецтво.

«Коли все це виплило, вона (мама Олена – ред.) прямо спитала тоді, чи я “голубий”. І я такий – “так”. Просто був такий момент раптовості. Вона спитала, але ніхто мене не вчив, як правильно йти від цього питання – чи брехати, чи ще щось. Не було підготовки. Це ж були 2000-і роки. В Україні не було інформації», – розповів Богдан.

Сама ж пані Олена зізнається, що образила тоді свого сина.

«Я образила дитину. Він так зібрався, сконцетрувався і відповів відверто: “Так мамо, я гей”. На цьому наша розмова закінчилась», – згадує Олена Глоба.

Пані Олена досі звинувачає себе, що в той надскладний момент не підтримала сина. Богдан переживав цькування у школі, а дома його запевняли, що обов’язково знайдуть метод, як це «вилікувати».

«У мене якраз було це дорослішання, відокремлення від сім’ї. Унас трапився бітьківсько-дитячий конфлікт. Я відразу пішов тоді в опозицію до них, тому в нас і була ця вся драма. Мої батьки розлучилися на цьому фоні, а я пішов від батьків жити окремо. Потім у Київ переїхав», – пригадує Богдан.

Після переїзду Богдан майже перестав спілкуватися з батьками. Однак пані Олена тоді почала працювати з психологом і поступово усвідомлювала, що це не захворювання і не тимчасове. Її син дорослішав, будува прекрасну кар’єру, мав чудових друзів.

«Це ніяк не впливає на те, чи хороша ваша дитина, чи погана. І якою людиною вона стане. Можливо, вона змінить світ, змінить Україну. Щось віднайде й буде якоюсь унікальною, геніальною. І яка в неї орієнтація – не має значення. Головне, щоб вона була щаслива і реалізувала свій потенціал», – пояснила сексологиня Даша Непочатова.

Олена Глоба зараз каже, що для розуміння потрібно було змінити ставлення до гомосексуальності свого сина.

«Коли я змінила своє ставлення до гомосексуальності свого сина, тоді я зрозуміла, що, мабуть, я не одна така», – зазначила Олена.

Богдан зізнається, що пережив багато драматичних подій. Але не жалкує щодо своєї відвертості. У нього ніколи не було потреби вести подвійне життя, а усі випробування його зробили більш самодостатнім та реалізованим. Але для себе вирішив, що хоче полегшити іншим ЛГБТ-людям шлях порозуміння з батьками. Богдан створив громадську організацію для батьків ЛГБТ-дітей і довірив керувати нею мамі, яка на той час вже стала його найбільшою підтримкою.

«Батьки, які вже прийняли своїх дітей, будуть допомогати батькам, які ще на початковому етапі. Цей процес прийняття дітей буде займати не роки, а місяці», – наголосив Богдан.

Цікаво, що однією з основних діяльностей організації є тренінги для шкіл.

«Ми працюємо з вчителями. Роз’яснюємо, що гомосексуальність не є вибором», – підкреслила Олена.

Водночас Богдан згадує, що питання про онуків довго непокоїло маму. Тоді він звозив її на конференцію в Німеччину, де вона пересвідчилася, що у світі є багато можливостей мати дитину одностатевим партнерам.

До слова, наразі Богдан живе в Америці, де в лютому одружився і тепер пані Олена впевнена, що в неї теж будуть онуки.

«Ми б, звісно, хотіли всиновити дитину в Україні, але поки що законодавство не дозволяє. Я досі займаюся активізмом із надією на те, що зміниться законодавство і ми зможемо всиновити в Україні», – зазначив Богдан.

Тож, напевно не існує порад, як зробити «складну розмову» простою. Але, можливо, варто просто пам’ятати, що кожен із нас заслоговує на безумовну любов.

Фото: фейсбук