ЄС рекомендує включити Україну в перелік третіх країн, із яких дозволений в’їзд. Втім кожна країна на власний розсуд може встановити власні правила для в'їзду.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Комітет постійних представників країн Євросоюзу погодив додати Україну до списку третіх країн, в’їзд з яких на територію Шенгену дозволено. Очікується, що Рада ЄС остаточно затвердить це рішення до кінця цього тижня.

Список країн, до яких дозволено в’їзд оновлять, попередньо, завтра, 14 липня.

Відтак, українці найближчим часом, ймовірно, зможуть вільно користуватися безвізом, як і в «докарантинні» часи. Однак наразі це має лише рекомендаційний характер.

«Це загальна рекомендація на рівні Євросоюзу. Після цього кожна держава має адаптувати цю рекомендацію відповідно до свого законодавства для того, щоб внести України до свого національного “зеленого” переліку. Це дуже важливо для українців, адже це відкриватиме додаткові можливості для подорожей. Також це говорить про те, що ситуація з пандемією в нашій країні стабільна, на рівні з країнами ЄС», – пояснив Олег Ніколенко, речник МЗС.

Востаннє список “безпечних” країн оновлювали 1 липня. Тоді до нього включили Канаду, Вірменію, Азербайджан, Боснію та Герцеговину, Бруней, Йорданію, Косово, Молдову, Чорногорію, Катар та Саудівську Аравію.

Щоб потрапити до цього списку в країні має бути менше 100 випадків нових захворювань COVID-19 за 14 днів на 100 тисяч населення.

Фото: фейсбук