Натомість в МОЗ запевняють, що новий штам COVID-19 “Омікрон” в Україні ще не потрапив.

Українці, які більше тижня перебували у країнах, де виявлено штам коронавірусу «Омікрон», мають пройти 14-денну ізоляцію.

Про це повідомляють у МОЗ.

Обмеження стосуються тих, хто перебував у південноафриканських країнах протягом останніх 14 днів.

Серед цих країн: Південно-Африканська Республіка, Ботсвана, Зімбабве, Намібія, Лесото, Есватіні, Мозамбік.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко також наголосив, що надалі цей перелік може розширюватися, та закликав утриматися від поїздок у країни, де виявлено новий штам коронавірусу.

Українцям, які наразі перебувають на території цих країн, радять дотримуватися протиепідемічних вимог і звертатися до місцевих медичних закладів, якщо з’являться симптоми захворювання.

Станом на 29 листопада в Україні не виявили штаму COVID-19 “Омікрон”, який викликав занепокоєння у Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Однак усі зразки, відмінні від “Дельти”, будуть ретельно досліджувати, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 29 листопада.

“Україна має потужності для мультигеномного секвенування (аналізу геному вірусу), яке дозволяє виявляти нові штами  COVID-19. Крім цього, в Україні діє система направлення на секвенування зразків із районів, де є значні сплески захворюваності від людей, які повернулися з-за кордону або мають атиповий перебіг хвороби”, – сказав міністр.

До слова, новий штам виявили у Бельгії, Німеччині, Великій Британії, Італії, Франції, Чехії, Нідерландах, Ізраїлі, Гонконзі, Канаді та Австралії.

Фото: facebook