Інформацію про обов'язкову «паспортизацію» карток поширили деякі ЗМІ.

Громадяни України не повинні будуть реєструвати свої SIM-карти за паспортами. Про це повідомляє прес-служба Офісу ефективного регулювання BRDO.

Вказується, що повідомлення про обов’язкову реєстрацію, які тиражують деякі ЗМІ, є фейком.

«Ризик запровадження “паспортизації” SIM-карт дійсно існує, і є такі депутатські ініціативи. Але ухвалені закони таких норм не містять. Отже, “паспортизації” SIM-карт і реєстрації абонентів із нового року не передбачається» — йдеться в дописі.

У BRDO вказують, що Закон про Нацкомісію у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, ухвалений 17 грудня 2021, не містить ризиків запровадження суперечливих норм, в тому числі обов’язкової реєстрації SIM-карток.

До ухвалення закону існували ризики, що у Нацкомісії можуть з’явитися повноваження запроваджувати обов’язкову перевірку легальності придбаних телефонів. Окрім цього, існував ризик запровадження ідентифікації абонентів, «паспортизації» SIM-карт. Повідомляється, що нововведення намагалися запровадити як захист абонентів від викрадення номеру й інших видів кібершахрайств.

Фото: Фейсбук