Людмила Харченко ніколи у дитинстві не думала про професію вчителя.

Вчителька математики Людмила Харченко Русанівського ліцею Києва, стала переможницею Всеукраїнського конкурса Учитель року-2021 та отримала звання заслужений вчитель України. Про переможницю конкурсу йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами вчительки, вона ніколи не думала про професію вчителя.

“Я киянка, народилася в Києві і вже 16 років вчителюю, хоча ніколи не могла подумати, що буду в цій професії. В дитинстві я взагалі мріяла стати бібліотекарем. Вдома було дуже багато книжок і я їх обожнювала систематизувати, складати за авторами, за стилями”, – зазначила жінка.

До того ж у сім’ї вчительки лише бабуся була вчителькою, батьки працювали на інших професіях: мама – економіст, тато – на заводі. Проте під час навчання у старших класах все змінилося.

“В старших класах я захопилася вивченням англійської мови і навіть думала про те, щоб пов’язати своє життя з інститутом іноземних мов, вступати туди після школи. Але потім вирішила вибрати щось більш реальне на той момент. І оскільки я навчалася в математичному класі, то вирішила вступати на мехмат університету Шевченка”, – розповіла Людмила Харченко.

Педагогічну практику жінка вирішила проходити в рідному ліцеї. Спочатку викладач, хотів поставити Людмилі оцінку без практики, проте жінка настояла на тому, щоб викладати.

“Так відбулися мої перші кроки в професії, а потім через певний час,буквально кілька місяців, я отримала пропозицію випробувати себе і стати вчителькою математики”, – каже Людмила.

Kyiv Media

Працювати з дітьми учителю року дуже подобається, та це й не дивно. “Мої учні стали причиною того, що я багато речей спробувала у дорослому житті, тих яких я до того моменту не відчувала”, – зазначила Людмила.

Вперше з учнями Людмила Харченко пішла у похід до Криму.

Kyiv Media

“Пам’ятаю такий епізод, коли стояла перед крутезним таким схилом абсолютно лисим, втоптаним і діти, як ті мавпенята, вже швидко збігли на гору з тими тяжеленними рюкзаками, вони вже опинилися на горі. А я стою така знизу і кажу – Максу, я не полізу, а він такий спокійний мені каже – полізеш. Я кажу – не полізу. Він каже – ну полізеш, куди ти дінешся. І я полізла. А потім був новий і новий похід”, – розповіла вчителька.

Kyiv Media

На День народження клас підготував Людмилі особливий сюрприз. “Вони зробили мені такий подарунок: пишуть там Людмила Андріївна, терміново зайдіть пройдіть опитування. Вони зробили голу форму там потрібно було відповідати на запитання і потрапляєш у кімнату, зум-кімнату де вони всі знаходяться і всі там вітають з Днем народження. От такий сюрприз мені зробили, це було дуже приємно. Я розчулилась і розплакалась”, – каже Людмила.

Жінка додала, що вона завжди дуже чутлива, але це все сльози щастя.

Фото: Київ ТБ