Ранок 30-ї річниці Незалежності у Києві почнеться парадом Збройних Сил України на Хрещатику. З Туханового острова запустять артилерійський салют.

Деталі про військовий парад 24 серпня 2021 року розповів представник Центрального управління військової безпеки Збройних Сил України Руслан Сергієнко під час форуму “Україна 30“.

За його словами, під час підготовки цього параду було враховано кращий досвід проведення військових парадів у країнах Європи.

Вперше за 30 років незалежності заплановано провести три основні заходи за участі представників та техніки сил оборони України та країн-партнерів з демонстрацією нових зразків озброєння та техніки… До проведення урочистих заходів залучено більше 5 тисяч особового складу, 100 літальних апаратів, 400 одиниць озброєння та техніки“, – зазначив Сергієнко.

На Хрещатику 24 серпня урочистим маршем пройде піша колона військових. За ними проїде механізована колона, а в цей час вздовж вулиці Хрещатик пролетить повітряна колона за участю військових літаків.

Під час проведення параду заплановано провести артилерійський салют з Труханового острова… Крім цього, на річці Дніпро передбачено урочисте проходження катерів і проліт авіації, повітряний та морський показ озброєння та військової техніки“, – додав Руслан Сергієнко.

Він також детальніше розповів про парад військ на Хрещатику.

Так, захід розпочнеться із того, що вперше представники Сил безпеки та оборони спільно із представниками країн-партнерів урочисто пронесуть національний прапор України.

У пішій колоні візьмуть участь представники всіх сил безпеки та оборони України, кінологічні підрозділи та близько 15 країн-партнерів. Парад супроводжуватиметься виступом міжнародного оркестру спільно із президентським оркестром.

У повітряній колоні вперше передбачається участь одночасно Повітряних сил, Сухопутних військ, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії, Національної поліції, Держслужби із надзвичайних ситуацій, Державного підприємства “Антонов”та країн-партнерів.

У механізованій колоні вперше одночасно проїде війскьова техніка Сил безпеки й оборони України та техніка країн-партнерів.

Завершиться парад військ прольотом бойових літаків з пуском сигнальних ракет та синьо-жовтого диму.

Одночасно із проведенням параду в столиці урочисто пройде колона бойових кораблів і військової авіації в Одесі.

Нагадаємо, стало відомо, які артисти виступатимуть на “Олімпійському” у День Незалежності.

Фото: Фейсбук