Комендантка гуртожитку начебто шантажує дівчат покараннями за куріння - нібито саме для цього і встановлювали камери.

Про скандал у гуртожитку №7 Київського політехнічного інституту написала народна депутатка Інна Совсун.

За її словами, відеокамеру виявили ще ввечері 28 жовтня в гуртожитку №7, що по вулиці Металістів,3. На сьогодні вже встановлено, хто це зрообив. Так, студент другого курсу зняв своє ж обличчя, коли тестував камеру. За цей час він встиг записати кілька відео. Тоді у гуртожиток викликали поліцію й написали на нього заяву. Проте на цьому скандал тільки почав набирати обертів.

Комендантка гуртожитку спочатку обіцяла тримати справу на контролі, а тепер закликає дівчат, які хочуть написати колективну заяву “вгомонитися”. Комендантка стверджує, що всі мають переглянути свої вчинки. На її думку, вимагати покарання для порушника — це булінг, звинувачує студенток, що вони більше цікавляться матеріальною компенсацією, ніж покаранням, шантажує, що притягатиме до відповідальності за куріння“, – написала Інна Совсун.

Депутатка нагадала, що це є порушенням недоторканності приватного життя (стаття 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стаття 32 Конституції — захищає особисте життя).

Невідомо, на які сайти ці записи пішли, і чи були дівчата повнолітніми. Я відправлю депутатське звернення, щоб добитися розслідування. Зокрема і щодо дій комендантки гуртожитку. Студента мають як мінімум відрахувати. Адміністрація має вибачитися перед студентками за те, що таке в принципі стало можливим“, – вважає депутатка.

Вона додала, що українське законодавство недосконале і в такому випадку пропонує, згідно зі ст. 301 ККУ, покарати порушника за виготовлення порнографічних матеріалів. Але потрібно довести мету збуту чи розповсюдження. Цю мету складно встановити, якщо пристрій знайшли до того, як відео з нього злили.

Тим часом у Telegram-каналі студентського містечка КПІ повідомляється, що комендантка начебто намагається знецінити проблему і не бачить різниці між незаконною зйомкою у душовій і курінням дівчат.

Спілкуємося зі студентками, зараз вони пишуть заяви, а ми слідкуватимемо за діями адміністрації та поліції й нагадуватимемо, що про справу пам’ятають“, – зазначили в студраді.

Фото: скріншот