Кожна зі сторін намагається здобути перевагу на полі бою перед переговорами.

Зустріч Зеленського й Путіна – поки що не на часі. Про це сказав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

За його словами, Зеленський хоче, щоб позиції України на цих переговорах були потужними. Натомість росія до початку переговорів намагається отримати переваги з допомогою наступу на Донбасі, і зараз в неї ще достатньо ресурсів, щоб проводити там активні бойові дії.

«Переговори двох президентів саме сьогодні все ж таки не на часі. Трішки пізніше, певно, вони будуть. Але ми хочемо, щоб позиції України на цих переговорах були дуже і дуже потужними. У нас просто президент вольовий: тобто він хоче приїхати на переговори і поводити себе так, як він має себе поводити, – як лідер дійсно глобального плану. І він має мати дуже потужну юридичну позицію. Ми маємо її підготувати в рамках переговорного процесу», – сказав Подоляк.

Подоляк також розповів, що на переговорах не буде якогось “договору про дружбу і мир”, натомість Україні треба зафіксувати позиції, які будуть для рф червоними лініями, щоб вона не змогла більше зайти на нашу територію.

Він наголосив, що Україна буде готова на зустріч президентів, коли будуть готові юридичні позиції.

Водночас радник керівника ОП зауважив, що «треба трішки потерпіти», оскільки росія вважає себе державою, яка має право вбивати українців і яка хоче якомога довше тримати людей у заручниках.

За його словами, росіяни ще певний час «накачуватимуть м’язи і демонструватимуть, що вони можуть і мають право вбивати».

Нагадаємо, путін теж заявляє, що для зустрічі з українським президентом час не настав. 26 квітня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вкотре закликав путіна зустрітися із Володимиром Зеленським у Стамбулі. Після цього міністр оборони Туреччини навіть висловив сподівання, що вони зустрінуться найближчими днями.

Фото: Фейсбук