Офіс президента заперечив розслідування «Української правди» про те, що глава ОП Андрій Єрмак 21 листопада святкував своє 50-річчя у державній резиденції у селищі Гута в Карпатах.

Про це йдеться у заяві ОП, яку опублікували після матеріалу увечері 24 листопада.

«Андрій Єрмак відзначив день народження у понеділок [наступного дня біля Дня народження, 22 листопада] в Києві – з батьками, у вівторок його привітали колеги в Офісі президента», — заявили в ОП.

Щодо самого президента, то його Офіс наголосив, що той 19 листопада працював у Києві – на Банковій, увечері того дня відбув до резиденції в Гуті. У неділю, 21 листопада, був у Києві на заходах, які присвячені Революції Гідності. У понеділок, 22 листопада, Зеленський також перебував на робочому місці. Що стосується державної резиденції у Гуті, то в ОП пояснили: користування нею один-два дні (як і гвинтокрилами, якими пересувався президент) було згідно із протоколом про переміщення президента та його співробітників. Заїжджав до резиденції лише міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, «який перебував у ті дні в Рівному та пересувався автівкою».

У розслідуванні йшлось про те, що 14 гостей на святкування доставили гвинтокрил Державної служби із надзвичайний ситуацій та гелікоптер МІ-8, який належить до ЗСУ або Нацгвардії. В ОП наголосили, що гвинтокрили сторонніх людей не перевозили — «ба більше із розважальною метою». Крім цього, Ткач повідомляв, що у пʼятницю, 19 листопада, до Івано-Франківська прилетів чартер який має стосунок до групи «Приват» Ігоря Коломойського — в ОП відповіли, що не користувались літаками, які повʼязані із бізнесменами.

Що стосується запиту про коментар, то Офіс президента заявив, що отримав його 24 листопада, тобто вже в день виходу репортажу й «лише за декілька годин до оприлюднення матеріалу».

Сам Єрмак зробив допис у Facebook, в якому все заперечив.

«Як я вже говорив, не люблю свій день народження, і гучно святкував цей день лише одного разу в житті. То було моє 35-річчя. Цьогорічний ювілей я ніяк особливо не відзначав, лишень в понеділок [22 листопада] заїхав до батьків. Вигріб від мами, що рідко у них буваю і що виглядаю втомленим. У вівторок [23 листопада] виділив одну годину, щоб прийняти привітання від колег в Офісі президента. Дивно, що журналісти не поцікавились реальною ситуацією і взагалі не поспілкувалися зі мною», — заявив Єрмак.

Далі Єрмак повторив позицію Офісу президента: чотириденного святкування не було, гостей на гвинтокрилах Державної служби із надзвичайних ситуацій не привозили, у резиденції 20 листопада був президент, він і пересувався гвинтокрилами (згідно із протоколом), туди заїжджав тільки Олексій Чернишов, який перебував тими днями у Рівному та пересувався автівкою, заступника глави Офісу Олега Татарова там не було.

Крім цього, глава ОП анонсував, що у грудні у карпатському селищі Гута, де і розташована державна резиденція «Синьогора», збереться понад сотня українських дипломатів святкувати своє професійне свято 22 грудня, для них готується спеціальний форум із відповідною програмою — підготовка відбувається в Гуті просто зараз.

Відмітимо, 24 листопада на «Українській правді» вийшло розслідування Михайла Ткача про ювілей глави ОП Андрія Єрмака. За його даними, Зеленський та Єрмак 19 листопада залишили Банкову ще до закінчення робочого дня і полетіли в Карпати до державної резиденції Синьогора. Там у неділю, 21 листопада, Андрій Єрмак і святкував ювілей — 50 років. У розслідуванні йдеться, що серед гостей на святі були заступник керівника Офісу Андрій Татаров та міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, а також близький товариш олігарха Ігоря Коломойського бізнесмен Тимур Міндіч.

Фото: Фейсбук