Раніше між Києвом та Берліном виник дипломатичний конфлікт — Зеленський відмовив президенту Німеччини у візиті.

В Офісі президента Зеленського чекають на візит президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра і канцлера Олафа Шольца до Києва. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга у відеозверненні, оприлюдненому на сторінці ОП у Facebook.

Він відзначив посилення динаміки відносин України з Німеччиною.

У президента відбулася телефонна розмова з президентом Штайнмаєром. Після цього президент України прийняв у Києві президентку Бундестагу, прийняв міністра закордонних справ, і також вчора відбулася розмова з федеральним канцлером Шольцом“, – сказав Сибіга.

Це надзвичайно важливо. Є чітке розуміння спільних інтересів. Є спільні оцінки тих викликів, які на сьогодні стоять і перед Європою, і перед Україною. Ми чітко розуміємо алгоритм взаємодії і ми очікуємо подальших візитів німецьких лідерів, і президента, і канцлера до Києва“,  – заявив він.

Нагадаємо, раніше у відносинах Києва і Берліна виникла додаткова напруга через відмову у візиті Штайнмаєру – українська сторона відмовилась його приймати через багаторічні тісні відносини з росією, запросивши натомість федерального канцлера. Шольц пізніше сказав, що не може приїхати в Україну через відмову Штайнмаєру.

Натомість цього тижня Україну відвідала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та спікерка Бундестагу Бербель Бас.

Фото: Фейсбук