Документ можуть або переголосувати, або подати на підпис Зеленському в нинішньому вигляді.

У прийнятому Верховною Радою законі про олігархів є юридична колізія, через яку його, можливо, доведеться переголосувати. Про це, зокрема, повідомив голова фракції «Голос» Ярослав Железняк, а також спікер ВР Дмитро Разумков.

Зі слів Железняка, закон будуть переголосовувати.

«Ось треба було так поспішати і гнати по беззаконню вчора, щоб сьогодні вже починати його гарячково виправляти! Тепер потрібне ще одне голосування в Раді (по ст.131) щоб виправити юридичну колізію. Інакше не підпишуть», — зазначив Железняк.

Повідомляється, що нардепи одночасно врахували три (396, 398, 406) правки, які суперечать одна одній — вони стосуються органу, який формуватиме реєстр олігархів. Одна поправка передбачає, що його формуватиме Рада національної безпеки та оборони, підконтрольна Зеленському. Інша — що це робитиме Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), яке напряму не підпорядковується президенту.

Рішення щодо необхідності переголосування вже ухвалив профільний комітет.

Наступне пленарне засідання, на якому зможуть переголосувати закон, відбудеться 5 жовтня.

Прокоментував цю колізію також і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, за відставку якого, як пише ZN, «Слуги Народу» вже збирають підписи. Разумков при цьому не повідомляє, чи відбудеться переголосування. Але саме його поправку 398 щодо НАЗК і внесли в тіло законопроекту.

«Дякую і комітету, і Верховній Раді України, що підтримала мою з колегами правку за номером 398! Тепер НАЗК за зверненням спеціальної комісії буде вносити особу до реєстру олігархів! Деолігархізація триває!» — написав Разумков.

Деякі чиновники вважають, що Разумков таким дописом «тролить» Офіс Зеленського перед своєю відставкою.

Водночас, керівник комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп «Слуги народу» Данило Гетманцев в коментарі «Інтерфакс-Україна» заявив, що закон можуть подати на підпис Зеленському в нинішньому вигляді, а потім вноситимуть у нього правки.

«Дійсно мова йде про помилку, яку зробив комітет, це наша спільна помилка, але ми це виправимо… або через статтю 131 регламенту, або шляхом внесення змін до цього закону… Ми зараз проводимо консультації. Якщо ми не скористаємося процедурою 131-й статті, ляже на стіл (на підпис президенту – ред.) той, який є (текст законопроекту – ред.), а потім ми внесем зміни … Закон через півроку набуде чинності, тому ніяких проблем з цим немає» — зазначив він.

Додамо: згідно зі статтею 131 регламенту, у разі виявлення у поданому на підпис тексті закону редакційних неточностей або явних неузгодженостей між його положеннями спікер може внести на розгляд парламенту пропозиції щодо їх усунення.

При цьому Гетманцев вважає, що Разумков, як автор однієї з прийнятих поправок, може бути не згоден з наміром її відхилити.

Нагадаємо: у четвер, 23 вересня Верховна Рада з порушеннями процедури ухвалила президентський закон про деолігархізацію, який, на думку авторів, має обмежити вплив великого бізнесу на політичні процеси в Україні. Документ, ухвалений у першому читанні, спікер Разумков спрямував до Венеціанської комісії на експертизу і заявив, що залежно від висновків експертів Ради Європи, закон можуть переглянути.

Висновок Венеціанської комісії має надійти 15-16 грудня.

Фото: Фейсбук