Торги з продажу заводу відбудуться 27 жовтня.

У випадку викупу території заводу «Більшовик» в Києві приватним інвестором, місто матиме важелі, аби не дати збудувати на цій ділянці житло на продаж. Про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

Експерт вважає, що в ситуації, коли місто намагається добудувати розв’язку Шулявського моста, для КМДА є прийнятним як викуп «Більшовика» повністю на торгах, так і викуп частини землі у переможця.

«Обидва варіанти гарні. Якщо місто викупить цю ділянку, воно може потім просто продавати її по частинах будь-яким забудовникам. Від цього можна отримати набагато більше коштів, ніж якшо викупити її одразу, в цілому» — каже Сергієнко.

Відповідаючи на запитання про участь у торгах Kadorr Group одеського бізнесмена Аднана Кивана, експерт зазначив, що побудувати житловий комплекс на місці «Більшовика» той не зможе.

«Він був в Одесі забудовником №1 і вимушений був втекти звідти від Генадія Труханова, він знає, шо міську владу треба поважати. Якшо він викупить земельну ділянку, а вона має призначення промислове, то він має розуміти, шо він не зможе побудувати жодного житлового будинка (а якшо побудує, не введе в експлуатацію) без зміни цільового призначення. Це може зробити тільки Київрада» — додав він.

Сергієнко натякнув, що Київрада в перспективі не дозволила б Кивану змінити цільове призначення землі.

«Всі розуміють важливість цієї транспортної розв’язки. Сподіватися, що просто так він (Аднан Киван – ред.) викупить і побудує там шо заманеться, ну це ілюзія. Це не в інтересах киян, думаю, кияни і Київрада ніколи йому цього не дозволять» — каже Сергієнко.

Нагадаємо, корпорація Kadorr Group одеського бізнесмена Аднана Кивана заявила про свою участь у торгах з продажу завод «Більшовик», які відбудуться 27 жовтня.

Стартова ціна заводу становить 1 мільярд 390 мільйонів гривень. Нині власником «Більшовика» є Фонд держмайна.

Як раніше повідомляв очільник Фонду Дмитро Сенниченко, згідно приватизаційних умов новий власник буде зобов’язаний інвестувати в ремонт і модернізацію підприємства понад 57 млн грн. Також повинні бути збережені основні види діяльності, погашена кредиторська заборгованість та борги з зарплати та перед бюджетом.

Нагадаємо, 5-й цех заводу «Більшовик» став головною перепоною для будівництва з’їзду розв’язки реконструйованого Шулявського мосту. Столична влада вела перемовини з Фондом держмайна про передачу цеху на балас міста або про його продаж. В підсумку, ФДМУ відмовив: щоб викупити 5-й цех заводу місту треба або брати участь в аукціоні і придбати усю територію заводу, або ж потім викуповувати 5-й цех у переможця торгів вже за його ціною.

Зауважимо, що Kadorr Group причетна до будівництва «готелю-монстра» на Андріївському узвозі.

Фото: Фейсбук