Cтенди виставок містять інформацію про заходи ліквідації наслідків аварії та архівні фото.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Із 21 квітня у Києві триватиме інформаційно-комунікаційна кампанія «35 років Чорнобильської катастрофи», яка присвячена ролі столиці у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У рамках кампанії на 10 локаціях столиці буде розміщено інформаційні куби з інформацією та архівними фотографіями боротьби з наслідками катастрофи.

«Ці стенди – більше, ніж просто фотографії. Це нагадування про те, що аварія вплинула на життя тисяч людей і змінила світ назавжди. Столиця одна із перших відчула на собі наслідки аварії. Нині в місті живе понад 48 тисяч людей, яких так чи інакше торкнулася катастрофа. Багатьох учасників ліквідації вже немає в живих, багато мають проблеми зі здоров’ям. Ми маємо пам’ятати їхній подвиг та бути вдячними за те, що вони зробили для світу», – зазначила Марина Хонда.

На стендах – історія ліквідації наслідків аварії. Тоді у рятувальній операції брали участь не тільки пожежні та військові, а й вчені, що досліджували вплив радіації, лікарі, які рятували постраждалих, міська адміністрація, яка намагалася зробити все можливе для захисту населення, та просто небайдужі громадяни.

«Виставка ілюструє, наскільки сильно катастрофа вплинула на усе життя киян: вода у Дніпрі та Десні на тривалий період стала непридатною для будь-якого використання, а вирощені в області продукти кілька років доводилося ретельно перевіряти на вміст радіації . Фото для виставки надав Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного», – додали в КМДА.

Інтерактивна виставка буде проходити у всіх районах Києва. На кожній локації буде розміщено 5 інформаційних кубів. Перелік локацій:

  • Голосіївський район – парк ім. М. Рильського;
  • Дарницький район – парк «Позняки»;
  • Деснянський район – вул. Маяковського, 29;
  • Дніпровський район – парк «Перемоги» (вул. Жмаченка);
  • Оболонський район – парк «Наталка»;
  • Подільський район – площа Поштова;
  • Святошинський район – парк «Совки»;
  • Солом’янський район – парк «Відрадний» (вул. Героїв Севастополя, 35-37);
  • Печерський та Шевченківський райони – вул. Хрещатик (біля будівлі КМДА та інший бік вулиці).

Нагадаємо, сьогодні чорнобильська радіолокаційна станція «Дуга» була занесена до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Фото: КМДА