Наразі в українських лікарнях продовжують лікувати коронавірус даним препаратом.

Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує використовувати «Ремдесивір» для лікування пацієнтів з коронавірусом, незалежно від їхнього стану, оскільки немає жодних доказів дієвості препарату. Йдеться на сайті ВОЗ.

ВООЗ зазначає, що випробування препарату не продемонструвало ніякого ефекту для жодного з ключових показників хвороби: смертності, необхідності підключення до апарату ШВЛ тощо.

За даними організації, потрібно більше досліджень, щоб виявити наслідки використання препарата для певних груп пацієнтів.

Загалом були враховані дані понад 7000 пацієнтів протягом 4 досліджень. За результатами, докази не свідчать про суттєвий вплив на смертність, необхідність штучної вентиляції легенів, час до клінічного поліпшення та інші важливі для пацієнта результати.

«ВООЗ видає умовну рекомендацію проти використання «Ремдесивіру» для госпіталізованих пацієнтів, незалежно від тяжкості хвороби, оскільки наразі немає доказів, що цей препарат покращує виживання та інші результати у цих пацієнтів», — йдеться в повідомленні.

Натомість Україна придбала понад 28 тисяч флаконів для лікування пацієнтів з коронавірусом. У листопаді його почали розподіляти по лікарнях регіонів.

До слова, «Ремдесивір» від Gilead Inc —  сертифікований препарат для лікування хворих на коронавірус. Його схвалили у США та Євросоюзі. Препарат розробляли для боротьби з вірусом Ебола, проте він не показав ефективності.

Нагадаємо, раніше в ВООЗ заявили про низьку ефективність препаратів, якими найчастіше лікують коронавірус.

Фото: unsplash