Сума кредиту не перевищить 70 мільйонів євро.

Президент Зеленський підписав закон «Про ратифікацію Рамкового договору між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки проекту з покращення водопостачання у місті Києві», який Верховна Рада ухвалила 1 липня. «Київводоканал» розповів на своєму сайті, на що будуть витрачені кредитні кошти.

В рамках договору французька сторона надасть українській кредит на строк 40 років, включно з пільговим періодом (15 років). Відсоткова ставка за кредитом становить 0,0092% річних.

«Київводоканал» нагадав, що за кредитні кошти будуть реалізовані такі проекти:

  • впровадження технології попередження гідроударів на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях: технологія попередження гідроударів забезпечить стабільну роботу водопровідного обладнання та мінімізує ризики відключення водопостачання у споживачів через аварійну ситуацію пов’язану з гідроударом, а також вторинного забруднення води у мережі;
  • впровадження технології очищення промивних вод на Деснянській водопровідній станції: проект є пріоритетним до реалізації  в рамках запобігання скиданню промивних вод в Дніпро. Після впровадження технології очистки промивних вод повністю припиниться скид продуктів очищення питної води в Русанівську протоку. Реалізація проекту також дозволить скоротити технологічні витрати води на 7-10%, і тим самим заощадити додаткові кошти;
  • реконструкція двох водоводів діаметром 1 000 мм від Деснянської водопровідної станції ІІ-го підйому з системою контролю втрат води (загальна довжина 2-х ниток 15,2 км): водоводи відносяться до основних магістральних мереж міста Києва, які транспортують воду з Деснянської водопровідної насосної станції ІІ-го підйому і постачають центральну частину міста (20-25% населення). Реалізаціяцього заходу дозволить значно зменшити втрати питної води та підвищити якість надання послуг з централізованого водопостачання.

Договір передбачає, що французькою стороною надається кредит на суму, що не перевищує 70 млн євро. Для отримання кредиту контракт має бути прийнятий до виконання не пізніше 31 грудня 2023 року.

Для реалізації проекту уряд Франції надає субкредит «Київводоканалу». Гарантом виконання зобов’язань субкредитного договору виступає Київська міська рада.

Сьогодні ми писали про те, що кияни зливають в унітази і якими наслідками це загрожує.

Фото: Фейсбук