Обов’язкове взяття на військовий облік жінок можуть скасувати, якщо депутати підтримують відповідний законопроєкт.

Законопроєкт зареєстровано 11 січня під номером 6482-2.

Автором документа став депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.

“Зокрема пропоную повернути до попередньої редакції ч. 11 статті 1 Закону, де було визначено, що на військовий облік беруться жінки, які мають фах, споріднений з відповідною військово-обліковою спеціальністю”, – написав він у Telegram, коментуючи свій законопроєкт.

Також у документі автор пропонує доповнити ч. 11 чинного закону нормою, згідно з якою жінки, що придатні до військової служби, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік за віком: до 50 років – за офіцерськими званнями, до 45 років – за іншими військовими званнями.

Ухвалення цього законопроекту знизить соціальну напругу, яка виникла в зв’язку з підписанням відповідного наказу, вважає депутат.

Нагадаємо, 11 жовтня Міноборони видало наказ №313, який перелічує трохи більше 100 професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, і зобов’язує жінок цих професій стати на облік військовозобов’язаних.

Документ набув чинності 17 грудня. Жінки повинні будуть стати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров’я і віком (від 18 до 60 років).

Новина викликала неоднозначну реакцію у суспільстві. Менше ніж за 4 дні петиція про скасування відповідного наказу на сайті президента України набрала більше 26 тисяч голосів при необхідних 25 тисячах.

Фото: Фейсбук